בעקבות ניוד של סייעות בגני ילדים בעיר חדרה: הסתדרות המורים תשבית מחר (1.11.19) את הלימודים בשלושה גנים בעיר למשך שעתיים והגנים יפתחו בשעה 10:00.

לדברי ההסתדרות, "עיריית חדרה מפרה את הוראות רפורמת הסייעת השנייה ובכך פוגעת מדי יום בתנאי העסקתן של גננות משרד החינוך. לאור זאת, גני הילדים שיזף, אמירים וצאלים יחלו מחר את הלימודים בשעה 10:00.

גן ילדים | צילום: נחום סגל

"בשלושה הגנים עבדו היום הגננות עם סייעת אחת בלבד, דבר המנוגד לתקן גני הילדים. בגנים ישנם ילדים שאינם גמולים, צעירים, הזקוקים לסיוע וטיפול אינטנסיבי".

משנת הלימודים תשע"ו, החל יישום רפורמת הסייעת השנייה בגני הילדים לבני 3-4. מטרת הרפורמה היא קידום החינוך בגיל הרך (גילאי 3-4) ומתן תנאים הולמים להתפתחות מיטבית, יחס חם ואישי יותר וסביבה חינוכית ועשירה יותר. במסגרת התכנית גובשה מעטפת פדגוגית שתכליתה חינוך איכותי יותר המותאם לצרכי הילד. הרפורמה כוללת תקצוב סייעת שנייה בגן ילדים שבו מתחנכים לפחות 30 ילדים וכן תקציב העשרה לגני ילדים רשמיים העומדים בתנאים המפורטים.

יושבת ראש המחלקה לגננות בהסתדרות המורים, ענתי דדון מסרה כי "כל גן שיפתח עם סייעת אחת בלבד, למחרת יושבת הגן לשעתיים. על מחלקת החינוך בעיר לדאוג שיהיו מספיק סייעות בגני הילדים, על מנת להבטיח חינוך איכותי ובטיחותי לילדים ולצוות".

מעיריית חדרה נמסר: "מדובר בהתנהלות שערורייתית. אגף החינוך פועל ללא לאות בכדי לתת מענה למערכת החינוך בעיר המונה מעל ל-24 אלף תלמידים ובמיוחד ל-181 גני הילדים אשר בהם עובדות מאות סייעות. 

"אכן, בתקופת המעבר, ישנה תופעה של מחסור קטן בכוח אדם ואנו עושים הכל בכדי שכל המערכות יפעלו כסדרן ויתנו מענה לילדי העיר.

"לצערינו, הסתדרות המורים נמצאת במאבקי כוח פנימיים ומי שמשלם את המחיר אלו ילדי הגנים. להזכירכם, עד לפני ארבע שנים כל הגנים פעלו עם סייעת אחת בלבד ויחד עם זאת הרשות המשיכה ונתנה סייעות מעבר לתקינה. 

"אנו תקווה כי הסתדרות המורים תתעשת ותבין שהמאבק שלה פוגע בילדי הגנים, בהוריהם ובכלכלת המדינה. אנו נמשיך לעשות הכל למען פתיחת כל הגנים ומוסדות החינוך".