שביתה התקיימה הבוקר (שלישי) בבית הספר אחד העם בחדרה כאקט מחאה של ועד ההורים על רקע תלונותיהם על אי בטיחותו של בנה בית הספר.

בית ספר אחד העם - חדרה (ארכיון)

בהודעה ששוגרה להורי התלמידים על ידי יו"ר הועד מיכל רצקר הובהר להם כי חברי  ועד ההורים נאלצים להשבית את  הלימודים בבית הספר עד להודעה חדשה בעקבות בדיקה שבוצעה על ידי מהנדס בניין ותוצאותיה העידו על אי בטיחותו של  המבנה: "בכל גג המבנה קיבלנו תמונה עגומה. כל מבנה קירוי הפלסטיק של  החממה מחורר, סדוק, ומוחזק  על ידי ברגים שאינם מחוברים ועלולים לעוף  לכל עבר", נכתב בהודעה, "אין בכוונתנו כהורים לילדים השוהים בבית הספר לתת יד לאוזלת  ידה של העירייה בטיפול בנושא. המלצת המהנדס היא להרחיק את הילדים מהמקום ולסגור את כל האזור עד טיפול מקצועי  של מהנדס מבנים". 

עוד הובהר בהודעה כי גם באולם הספורט קיימת רטיבות וטחב הגורם לריח חריף: "אנו צריכים אתכם ההורים איתנו  ומבקשים  לא לשלוח את הילדים לבית הספר כדי שהעירייה תתעורר ותבצע את עבודתה כראוי אחרי שנים של התעלמות מהמצב. החיים של ילדינו נמצאים בידינו. הוגש דו"ח הנדסי לכל הגורמים  הרלוונטיים בעירייה ולפיקוח במשרד החינוך". 

יש לציין, כי כבר לפני מספר חודשים הופץ ברשתות החברתיות סרטון וידאו המתעד את הליקויים החמורים במבנה.

ההורה עוגן יוחננוב אמר: "כהורה לשלושה ילדים הלומדים בבית הספר אני מגבה לחלוטין את החלטת ועד ההורים. לא יתכן כי התלמידים צריכים ללמוד במבנה רעוע ולא אטום הגורם לתלמידים ללמוד בתנאים פיזיים של עולם שלישי. קורא לכל ההורים להתייצב יחד ולא לשלוח את הילדים לבית הספר עד אשר יתוקנו הליקויים".

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "בניגוד לפרסומים השקריים, הגיעו לביה"ס למעלה מ-100 תלמידים שלא הושפעו מדו"ח מגמתי לכאורה שהוכן על ידי בעל הבניין. היום הגיעו לביה"ס נציגים  מהמחוז ומהנדס נייטרלי, נטול אינטרסים אישיים, שקבעו שביה"ס איננו מסוכן וכי ניתן ללמוד בו בבטחה. הערות שצורפו לדו"ח יטופלו במיידי.

"במשרד החינוך יבדקו כיצד קרה שגורם לא מוסמך  נכנס לשטח ביה"ס ואף עלה על גג המבנה".