בסניף יד שרה בחדרה מציעים לתושבי העיר והסביבה את האפשרות לאשפוז ביתי, זאת במקום אשפוז בבית החולים.  לדברי עופר שושני, מנהל "יד שרה חדרה-פרדס חנה", בפתחו של החורף כשהתפוסה בבתי חולים מלאה, חולים ובני משפחותיהם יכולים להקל על עצמם ולקיים את האשפוז בביתם, בסביבה נטולת זיהומים ובחיק המשפחה. את הציוד הרפואי הנדרש לשם בדיקות המדדים, בעת האשפוז - מספקת "יד שרה".

עומס במיון באחד מבתי החולים בארץ | צילום: אלעד גרשגורן

המקרים הבאים בחשבון לשם אשפזו ביתי הם על פי רוב אלה המוגדרים במצב קל ובינוני: "המטרה העיקרית שלנו היא להקל על החולה מכל הבחינות", מסביר שושני. "לעיתים הרבה יותר קל ומיטיב לחולה להיות מאושפז בסביבה מוגנת יותר ובחיק המשפחה שלו, מאשר להתאשפז בבית החולים. באופן הזה, הוא מוגן מזיהומים והוא מטופל על ידי בני ביתו ולא צריך להמתין בתפוסת בית חולים מלאה.

"אם אדם למשל מצוי עם דלקת ריאות וצריך להיות במעקב של בדיקות לחץ דם וכל מיני מדדים נוספים כמו סוכר - הוא יכול להשאיל את הציוד אצלנו . הציוד קל לשימוש ויש לנו כל המכשור והציוד הרפואי הנדרשים לאשפזו ביתי, כולל עזרים כמו  כורסא סעודית ומיטה סיעודית בדיוק כמו של בית חולים".

צילום: shutterstock

שושני מעיד כי מאז הקימו ב"יד שרה" בשנת 2016 את  מחלקת ' אשפוז בית', נרשם גידול של מעל 250% בהשאלת ציוד לשם אשפוז בייתי: "אנחנו שמחים להקל על חולים ובני משפחותיהם בכל שנדרש, בשביל זה אנחנו כאן", הוא מציין, "המוטו שלי נסמך על דברי הרב שלמה קרליבך ז"ל שאמר שאנו צריכים לקום כל יום, להודות לקב"ה, ולראות  מה אנחנו יכולים לעשות טוב לכל אדם. זה מה שמנחה אותי וזה מה שמנחה את 'יד שרה' והמתנדבים הפועלים כאן ללא לאות. השנה אנו חוגגים 45 שנים ל'יד שרה' וחשוב לאמר מילה טובה למתנדבים על איכות הפעילות שלהם כל יום לטובת כל אדם".

סניף יד שרה חדרה ממוקם בתוך מתחם המרכז הרפואי הלל יפה וכדי להגיע טלפונית לאשפוז בייתי יש להתקשר *6444.