"הילד שחיכיתי לו כל כך הרבה שנים זקוק היום לניתוח, ואנחנו פונים לכלל הציבור לתמוך בנו כספית, כדי לראות אותו עומד על הרגליים". כך אומרת בשבוע החולף מלי פיקס, אמו של הילד חיים מאיר בן החמש מחדרה, שלוקה בשיתוק מוחין וזקוק לניתוח דחוף בארצות הברית.

חיים פיקס הוא ילד נכה המתנייד באמצעות כיסא גלגלים. הוא נולד כפג לאחות התאומה תהילה. במהלך שהייתם בפגייה נפגעו שניהם מזיהום קשה בדמם. תהילה הצליחה להתגבר על המחלה, אולם חיים נפגע קשות והוא מוגדר כחולה CP.

חיים פיקס ואמו. מבקשים עזרה דחופה צילום: אלעד גרשגורן

בשנים האחרונות נמצא טיפול בדמות ניתוח לילדים חולי CP בבית חולים בסנט לואיס בארצות הברית. "אני יודעת שהניתוח הזה הוא מה שיציל את חיים", אומרת אמו, אלא שהניתוח הזה אינו נכלל בסל הבריאות, ועלותו גבוהה מאוד. "אני מתחננת שתעזרו לי לתת לילד שלי את האפשרות לחיים טובים יותר. תנו לנו יד. תנו יד לחיים שלי".

מלי מספרת כי במשך שמונה שנים עברה טיפולי פוריות קשים, כי רצתה מאוד להיות אימא. "היום אני נמצאת ברגע קריטי בחיי, במאמץ להציל את הבן שלי, אחרי שעברתי תחנות קשות בחיי".

מלי מספרת כי עקב הדחיפות הקדימו את מועד הניתוח של בנה לדצמבר הקרוב, והם חייבים לצאת כבר בתחילת החודש הבא להתחיל את תהליך הבדיקות, ההכנות וההנחיות בבית החולים. "אנחנו חייבים לגייס 650 אלף שקל, ועד לרגע הזה הגענו לכ-200 אלף שקל. לכן אנחנו מבקשים עזרה דחופה, כדי להחזיר את חיים לחיים טובים יותר".

לתרומות: בנק הפועלים, סניף 532, חשבון 505492 על שם קו לחיים, בעבור חיים מאיר פיקס.