פרויקט מי חדרה בגבעת אולגה | צילום: עצמי

פרויקט מיוחד במסגרת פרויקט שיקום שכונות ברחוב שיבת ציון שבגבעת אולגה מתקיים בחודשיים האחרונים בעיר.

מדובר בפרוייקט חשוב של תאגיד מי חדרה בגבעת אולגה. התשתיות הפרטיות במתחמי הדיור הציבורי סובלות משנים של הזנחה. שפכי ביוב ודליפות מים זורמים באין מפריע בתוך שטחים פרטיים, מזהמים את הסביבה, גורמים לבזבוז מים יקרים, ובעיקר מסכנים את בריאות התושבים.

הגם שמדובר בתשתיות פרטיות המצויות באחריות הדיירים, התאגיד והעירייה פנו ביוזמה משותפת לרשות המים על מנת להתיר לתאגיד להיכנס לאותם מתחמים ולשקם את תשתיות המים והביוב.

פרויקט מי חדרה בגבעת אולגה | צילום: עצמי

הפרויקט מבוצע בשיתוף המחלקה למשאבי קהילה באגף הרווחה בניהולו של שמשון אחרק והעובדים הסוציאליים, וורקו טלה ואסמארה אסי. בנוסף, לאחרונה הסתיימו פרוייקטים דומים ברחובות הנציב 6 והנציב 6 א' ובשבועיים הקרובים יתחיל פרוייקט שיקום שכונות ברחוב ירושלים 19.

ומה אומרים תושבי הרחובות? הם מברכים על הפרויקט ומאמינים שהדבר יגרום לשינוי משמעותי בתקלות המים ובריחות הרעים שמגיעים מהביוב של השכונה שסבלה שנים מבעיות: "הגיע הזמן באמת להשקיע בשכונות הוותיקות אני מברכת על התכנית הזו", אמרה תושבת רחוב שיבת ציון.

סגן ראש העיר ויו"ר דירקטוריון תאגיד מי חדרה טל אליהו מסר: "אנו מובילים את הפרויקט בגבעת אולגה אשר כולל שדרוג ושיקום משמעותי של תשתיות המים והביוב , במבני דיור ציבורי, מקום בו ידם של התושבים אינה משגת. חשוב להתייחס לדיירים ולצרכיהם,  ואני שמח מאוד שפרויקט זה זוכה להצלחה גדולה, מדובר בפרויקט המסייע לאוכלוסיות הסובלות מקשיים ומצליח להביא לפתרון אמיתי וזה מה שחשוב נמשיך לפעול למען התושבים".