מתחילת שנת 2019 ועד חודש ספטמבר נרשמו 570 דוחות לרוכבים על אופניים חשמליים. עיריית חדרה הודיעה, כי עם פתיחת שנת הלימודים תתוגבר האכיפה במיוחד ליד מוסדות חינוך.

מספר הדוחות בשלושת הרבעונים בשנת 2019 הוא פי כ-3.5 ממספר הדוחות שניתנו בשנת 2018, שעומד על 171. הקנס הניתן הוא בסך 250 שקלים.

הקיר החדש שנחנך בחדרה | צילום: דוברות עיריית חדרה

הנתונים נחשפו בפורום אכיפה עירוני, המתכנס במסגרת "הרשות הלאומית לביטחון קהילתי", בהשתתפות גורמי משטרה ועירייה.

במסגרת הפורום הוסבר, כי שוטרי משטרת חדרה והשיטור העירוני מבצעים פעולות אכיפה נגד בני נוער ובגירים, שנוהגים שלא כחוק, ובכך מסכנים את חייהם ואת חיי אחרים.

עם פתיחת שנת הלימודים הוחלט על תגבור האכיפה, במיוחד בסמוך למוסדות חינוך, שאליהם מגיעים בני הנוער רכובים על כלי רכב דו-גלגליים ממונעים, כמו קורקינטים ואופניים חשמליים.

נוסף על פעולות האכיפה, מתבצעים בשיתוף פעולה של המשטרה ועיריית חדרה גם צעדי מניעה, כמו הרצאות בבתי ספר, חלוקת קסדות וחומרי הסברה, ועוד.

כמו כן, מתקיים שיתוף פעולה עם מחלקת הנוער והמד"צים (מדריכים צעירים) של העמותה העירונית "פנאי העיר". לאחר תהליך הלמידה נחנך במעמד ראש העירייה, צביקה גנדלמן, פרויקט "מעצבים את הדרך", שבמסגרתו נצבע קיר ברוח הרכיבה הבטוחה, להעלאת המודעות לרכיבה נכונה על אופניים חשמליים בקרב בני הנוער.