אני סבורה כי ההון האנושי הנשי, הינו הנכס הגדול ביותר של החברה הישראלית. זהו הבסיס לכלכלה יציבה ולחברה משגשגת. בחברה שלנו הנשים הן אכפתיות, הן לוקחות אחריות, הן משכילות, הן מוכשרות, הן פורצות דרך בכל התחומים והן מביאות תרבות ניהול אחרת.  ניהול פחות כוחני אך אסרטיבי. נשים משרות אווירה נעימה יותר, ידידותית ופותרות בעיות בדרכי נועם.

סגנית ראש העיר, חדוה יחזקאלי

לנשים יש את היכולת לראות לטווח ארוך ויש להן אסטרטגיה תכנונית מיוחדת ועל כך יכולות להעיד כל אותן  עשרות הנשים המשמשות בתפקידי צמרת במינהל  התכנון הממשלתי המורכב בעיקר מנשים.

לשמחתי, בעיית המגדר הולכת ומצטמצמת בשנים האחרונות למרות שיש עדיין מקום לקיים אפליה מתקנת. עיריית חדרה יכולה לחרוט על דיגלה מקום של כבוד בכל הקשור לעמדות המפתח הניהוליות  המאוישות על ידי נשים. לדוגמא:

סגנית ראש העיר הינה  חדוה יחזקאלי.

מנהלת אגף הרווחה הינה זיוה הימברג.

ממלאת מקום מנהלת אגף החינוך הינה סיגלית איצקוביץ.

היועצת המשפטית של עיריית חדרה עוה"ד שרון שרוני ולצידה עורכת הדין עדנה הס. עורכת הדין מירב אחטר ועורכת הדין נעמה דרוקמן אקסלרוד ועורכת הדין אורטל אדיב.

סגנית גזבר – נעמי חייאט.

מנהלת אגף פניות הציבור – יהודית אסוליןץ.

מבקרת העירייה – יוכי דהן.

סגנית מנהלת אגף הנדסה ומנהלת הרישוי – אדריכלית אליסיה רובינשטיין

אדריכלית העיר – ליטל שלף

מנהלת מחלקת פיקוח על הבניה – הגב' שושי דהן (תפקיד שמאוייש בדרך כלל על ידי גברים.

מחלקת הרכב –  לילך לוי.

מימין לשמאל,שרה גובס, חדוה יחזקאלי, רויטל פוקס, יונה מאור. צילום נורית אברהם

-

אני מוצאת חובה נעימה לציין עובדה, כאמור, מרבית האגפים בעיריית חדרה מנוהלים על ידי נשים וכמו כן, מרבית מחלקות העירייה מנוהלות גם הם ע"י נשים. מרבית תפקידי החשבים בעיריית חדרה על אגפיה השונים מאויישים על ידי נשים.

אני סבורה, כי ריבוי נשים בתפקידי מפתח בעיריית חדרה מקפל בתוכו  התנהלות תקינה, שקיפות ציבורית, אמביציה, יצירתיות  ואמינות . לכאורה היה קשה להגות את המינוח ראשת עיר שנכנס  לשימוש בשפה העברית, אך זוהי עוד הוכחה ניצחת כי הנשים מתקרבות ובקצב נאה לכס ראשות הממשלה ולכס רשות מוניציפאלית.

הנשים בעיריית חדרה משמשות כמודל לנשים. הן הינן פורצות דרך בשלטון המקומי. הן פורצות דרך בוועדות לתכנון ובנייה היכולת לראות לטווח ארוך מאפיינת נשים.