למה רק יום אחד אם אפשר חודש? עיריית חדרה החליטה להפוך את "יום האישה הבינלאומי" שיצוין בשבוע הבא ל"חודש האישה", כשערב ההוקרה ל"נשים פורצות דרך" תושבות העיר, יהווה את גולת הכותרת של שרשרת האירועים המתוכננים.

מדובר במספר אירועים שיתקיימו במהלך חודש מרס, שהינם תולדה של שיתוף פעולה בין ארגוני הנשים בעיר, בניצוחה של יועצת ראש העירייה לקידום מעמד האשה ומנהלת המחלקה לאזרחים ותיקים בעירייה, רויטל פוקס.

לערב ההוקרה המיוחד נבחרו שמונה נשים לקטגוריה של נשים פורצות דרך מתוך מספר רב של מועמדות שהומלצו באתר העירייה על ידי מכריהן ומוקיריהן.

פורצת דרך. זיוה הימברג (משמאל) עם ח"כ רויטל סוויד

 -
בתחום הרווחה נבחרה מנהלת אגף הרווחה בעיריית חדרה בארבע השנים האחרונות, זיווה הימברג. הימברג הינה עובדת עירייה זה 24 שנה והיא נחשבת למי שפיתחה מענים חדשים לטובת אוכלוסיית הפונים לאגף וכמי שמינפה את השירות בכל תחום בו. "נשים הן חולייה חשובה בחברה ומהוות מנוף להנעה ושינוי", אמרה הימברג השבוע. "אני גאה להיות חלק מקבוצת נשים שנבחרו כפורצות דרך ומלאת הערכה לעיר אשר רואה את עשייתנו הברוכה".       

בתחום החינוך נבחרה כפורצת דרך מנכ"לית עמותת חושן, יהלי בן עמי, שלפי כתב ההמלצה בעניינה "בן עמי פועלת לשינוי תפיסה מחשבתי במוסדות גדולים ומשפיעים כמו בתי ספר אוניברסיטאות והמערכת הצבאית". בן עמי קיבלה לאחרונה את פרס יו"ר הכנסת על תרומתה לחברה ולמעמד חברי הקהילה הלהט"בית בפרט.

בתחום התקשורת נבחרה העיתונאית וכתבת הפלילים של רשת ב' אורלי אלקלעי שלפי כתב ההמלצה אודותיה "היא נחשבת לפורצת דרך בתחום סיקורה. 'תחום גברי' של דיווח מהשטח בנושא פלילים והיא בין הנשים הבודדות בארץ שעושות זאת".

בתחום העסקים נבחרה יועצת המס, דנה זטלאווי, שעל פי ההמלצה "ייסדה את מטה הצעירים בלשכת יועצי המס, שיקמה בו את 'מחוז צפון' וייסדה בו את הפורום הנשי".

בתחום המחקר נבחרה ד"ר מירב יוגב שלפני מספר שנים הקימה בעיר את מרכז מירב (ריפוי באור לרפואת הגוף והנפש ) במסגרתו היא מסייעת למטופלים רבים ומעבירה קורסים וסדנאות. מתוך כתב ההמלצה נודע כי היא מובילה מחקרים בינלאומיים באקדמיה הישראלית, בין היתר בנושא השפעת הלחץ הנפשי על מערכת החיסון.

בתחום הבריאות נבחרה לייצג את הנשים פנינה ביטון, אחות מוסמכת ואקדמאית המתפקדת כאחראית מחלקה פנימית ד' במרכז הרפואי הלל יפה זה חמש שנים. היא גם מכהנת כיו"ר ועדת הסיעוד במרכז ומדריכת סטודנטים לסיעוד ואחיות חדשות בבית החולים.

בתחום הספורט נבחרה אירנה פומרנצב, אלופת הארץ בהרמת משקולות לנשים, תואר אותו קטפה בתחרות שהתקיימה בפראג לפני כארבע שנים. פומרנצב ממחישה בעיסוקה את כוחו של הרצון, שכן הגיעה להישג זה ללא מאמן וללא ספונסר.

את תחום המחשבים וההיי-טק נבחרה לייצג מנכ"לית "מיה מחשבים", רונית בלו. על הליך הבחירה והמיון של שמונה הנשים הופקדה השופטת פנינה ארגמן והשתתפו בו גם נציגות ארגוני הנשים בעיר. האירוע יתקיים באולם "רנה שני" ב16.3- ותתארח בו הזמרת אילנה אביטל.