20 נשים מעובדות חברת החשמל מתנדבות בצוותי החילוץ וההצלה של החברה ולוקחות השבוע חלק בתרגיל החילוץ וההצלה הלאומי- "רעד אדמה", בין היתר במתקני תחנת הכח "אורות רבין" בחדרה.

כוח נשי. מחלצות חברת החשמל (צילום: יוסי וייס, חברת החשמל)

צוותי החילוץ של החברה אומנו לטפל באירועי קיצון בתחנות הכח ומתקני החברה, באתרי תחנות הכוח, מבנים , משרדי החברה, טיפול בציוד תפעולי רגיש ועוד. בעת אירוע – מוקפצים המחלצים והמחלצות מיידית לאתר – עם הציוד הייעודי לתחילת עבודות חילוץ והצלה.

חנה בוטנר, בת 46, המתנדבת ביחידה מזה כ-3 שנים, מספרת: "בחרתי להתנדב ליחידה כי ראיתי הזדמנות עבורי לסייע ולתרום לחוסן הלאומי של המדינה ולהתמודדות באירועי קיצון, וכמובן לתרום גם לפעילות של חברת החשמל. שמחתי לראות שהעובדה שאני אישה לא משפיעה על תפיסת התפקוד שלי במסגרת היחידה, וכולנו – נשים וגברים כאחד – לוקחים חלק במאמץ המשותף שווה בשווה, גם במצבים בהם נדרש כוח פיזי רב. נשים מצוינות לתפקידי חילוץ, מאחר ולנשים יש ראייה יותר פתוחה לנתח מצבים ולראות דברים".

מחלצות חברת החשמל (צילום: יוסי וייס, חברת החשמל)

20 המחלצות  משולבות בצוותים הפזורים ברחבי הארץ ופועלות בכל מגוון התפקידים ביחידות החילוץ של החברה. המחלצות והמחלצים עברו הכשרה בקורסים ייעודיים של פיקוד העורף ובקורסים מקצועיים נוספים ומשתתפות בתרגילי חילוץ והצלה במסגרת התרגילים הלאומיים, בתרגילים אזוריים בשילוב הצבא וכוחות הביטחון ובתרגילים ואימונים פנימיים של חברת החשמל.