בסוף השבוע האחרון נחנכה המחלקה החדשה לרפואה כפולה בבית החולים הפסיכיאטרי שער מנשה באיזור חדרה. האירוע התקיים במעמד סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן.

יחידה זו תיתן מענה לאיזון נפשי של המטופלים, אשר נמצאים במסגרת אקולוגית וחלה החמרה במצב נפשי כשהצפי למשך האשפוז יהיה -עד 3 חודשים.

טקס קביעת המזוזה | צילום: באדיבות שער מנשה

המטרה במקום היא איזון נפשי על מנת להחזיר את המטופל לגורם המפנה ולאפשר למטופל לשמור על איכות חיים ותפקוד אופטימליים, עם מסוגלות לשמור על דחפיו ולא לסכן את עצמו ואת הזולת.

האירוע התקיים בהשתתפות בכירים במערכת הבריאות, מנכ"ל שראל, אבי בוסקילה ורוני קליינר, הנהלת ביה"ח, עובדים, הרב מיכאל שטרן רב המועצה האזורית והרב שמעון לגריסי רב המקום ומשרד האדריכלים עמוס פלג.

היחידה הטיפולית מהווה אלטרנטיבה לטיפול תוך שימת דגש בתכנון המרחבים אשר ממנו הפציינט בוחן ומתקשר עם העולם והסובבים אותו.

דגש מיוחד ניתן לטיפול פסיכולוגי, ריפוי בעיסוק ותקשורת תוך שמירה על האלמנט החברתי. כל מקרה ייבדק ולאחר הערכת מצב תקבע מדיניות טיפולית מותאמת אישית.

צוות סיעודי מיומן שבחלקו עבר הכשרה באנגליה מיישם טכניקות של דה אסקלציה על מנת להפחית את השימוש בתרופות.

לאה בוצר, מנהלת האדמיניסטרטיבית במרכז, מציינת כי כל תהליך השיפוץ, הרכש וההצטיידות עבר בחינה מעמיקה על פי הצרכים של תמהיל המטופלים תוך שיתוף אנשי הצוות נציג מטופלים בתהליך הבחירה ועזרה מקצועית של רוני קליינר ומיטל יוגב ממשרד אדריכלים פלג קליינהאוז , וטלי חפץ מרכזת רכש במרכז.