במרכז גבעת אולגה, ברחוב הראשי הרב בן איש חי, רחוב שבו נמצאים עסקי מזון רבים ולכן לא קל למצוא בו חנייה, ממוקם "המרכז לגיל הרך". המרכז נמצא במבנה שהוקם לפני כ30 שנה ובחלק מקומת הקרקע, נמצאת טיפת החלב היחידה בכל גבעת אולגה שמשרתת את תושבי אולגה ועין הים.

לפי נתוני האחיות שבמקום, יש כיום כ-300 תינוקות בגבעת אולגה ובעין הים, ובעקבות כך ישנן שלוש אחיות במקום. משרד הבריאות מקצה אחות אחת עבור כ-100 תינוקות, אך את מיקום טיפת החלב מקצה העירייה.

האזור בתוך המרכז לגיל הרך בו נמצאת טיפת החלב, לא נבנה באופן ייעודי עבור סוג כזה של שירות ולכן הרבה הורים ואף האחיות טוענות שהמקום קטן וצפוף.

המרכז לגיל הרך באולגה (צילום: איתמר רותם)

בשיחה שערכנו עם האחות הראשית, היא מספרת שכבר ביקשה באופן אישי מראש העירייה לנסות ולמצוא לטיפת חלב מיקום מתאים יותר, כלומר מרווח יותר וגם נגיש יותר לחנייה עבור האימהות המגיעות מכל רחבי השכונה עם הרכב.

בעבר, בסמוך למנהלת גבעת אולגה כיום, בפינת הרחובות מבצע עזרא\ד"ר ג'אוי, הייתה ממוקמת טיפת חלב נוספת. כיום יש שם קרוואנים שנראים נטושים, אך תושבי המקום מספרים כי בלילות ישנים בהם פועלי הבניין העובדים בפרויקטים הסמוכים.

לאחרונה, ב-2 לאוקטובר, הגישה עמותת "עתיד עם תקווה" בקשה לוועדת ההקצאות של העירייה, להקצות את המקום, הרשום בבעלות עיריית חדרה, לעמותת גרעין תורני, כלומר לישיבה.

סניף טיפת חלב נוסף שהיה פעיל בעבר (צילום: איתמר רותם)

מעיריית חדרה נמסר: "הטיפול בנושא טיפות חלב בחדרה נחלק בין משרד הבריאות, הקובע כמה נקודות ייפתחו והיכן יוקמו, לבין עיריית חדרה הממונה על תחזוקת המבנים. כך שכדי להקים תחנה נוספת בשכונה יש להפנות את הבקשה למשרד הבריאות.

"בנושא עמותת עתיד עם תקווה. לוועדת ההקצאות הוגשה בקשה, אשר נדונה והוחלט כי אינה בשלה למתן החלטה. על מנת לבדוק את הבקשה ביסודיות על כל היבטיה, יבוצע סיור לבחינת השטח ובנוסף ייבחנו אלטרנטיבות אחרות להקצאה".

ממשרד הבריאות נמסר : "משרד הבריאות ביחד עם עיריית חדרה פועלים למציאת מבנה הולם למתן שירותי טיפת חלב לתושבי גבעת אולגה ושכונת עין ים".