כללית היא ארגון הבריאות הגדול בישראל ובהתאם לכך דואגת להיות הארגון המעודכן ביותר בכל החידושים הטכנולוגיים. בשנים האחרונות פיתחה כללית סלעשירשלמוצריםמקוונים, דרכם ניתן לקבל נתונים, מידע חשוב, לעקוב אחרי המצב הבריאותי  ולשפר את הבריאות האישית של כל אחד ומשפחתו.

מי לא מכיר את טייטו?

שעת ערב מאוחרת, ואז זה קורה: הבטן כואבת, האוזן מייסרת, החוםעולה או שהילד מתעורר עם פריחה מוזרה על היד ומתגרד ללא הרף. המרפאות כבר סגורות, ואין בכם את הרצון לצאת למוקד הרפואי או להיתקע בחדר מיון, עם המון חולים מדבקים מסביבכם ואינכם יודעים עם מי להתייעץ. לסיטואציה הכל כך מוכרת לכולנו מציעה כיום כללית פתרון מושלם.

כללית היא הראשונה בישראל המאפשרת לבצע בדיקה גופנית בבית המטופל ושידורהכחלק מהמפגש הווירטואלי עם רופא האון ליין. מכשיר ה"טייטו" מאפשר בצוע בדיקות  גרון, אוזניים, דופק, לב, ריאות, עור והאזנה לקולות המעי כאשר המטופל בבית. המדדים משודרים לרופא בשילוב שיחת וידאו, דבר המעצים את מפגש האון ליין ומאפשר מפגש רפואי מלא. השימוש במכשיר בשילוב עם תגבור שעות פעילות רפואת האון ליין (ילדים ומשפחה החל מ-16:00) משפר את הזמינות והאיכות של השירות. לאחרונה התקיימה פעילות במרכז בריאות הילד בחדרה, בה הציגו להורים את מכשיר הטייטו באמצעות דוכן הדגמות מיוחד. עלות המכשיר ללקוחות 'כללית' 450 שקלים, הייעוץ ניתן דרך מוקד שירות רופא און ליין של 'כללית', ללא עלות.

מכשיר ה TYTO. צילום: דוברות כללית

רופאי און־ליין

גם אם עוד לא רכשתם את טייטו, אתם בהחלט יכולים להתייעץ עם רופא און־ליין, מומחים ברפואת משפחה, ילדים ועור דרך אתר כללית, באפליקציה או בשיחת טלפון ל-2700* וללא תשלום, מדי ערב,בסופי שבוע ובחגים. הרופא המייעץ רואה את התיק הרפואי שלכם, הוא יכול להנפיק עבורכם מרשם דיגיטלי, להפנות למיון או להמשך טיפול דחוף אחר.

אפליקציית 40 שבועות – עוברים את ההיריון בלי דאגות

תקופת ההיריון היא תקופה מרגשת, המלווה בלא מעט שאלות ודאגות.  נשים בהריון כיום מצפות ומורגלות לקבל מידע ושירותים, באופן מידי בכל מקום שבו הן נמצאות. במיוחד עבורן פותחה בכללית האפליקציה "40 שבועות", שמאפשרת חיבור ישיר לתיק הרפואי האישי של האישה ההרה, כולל צפייה בתוצאות בדיקות מעבדה.

אפשר גם לזמן תורים לבדיקות וביקורים, להגיש בקשות שירות למרפאה ועוד. האפליקציה כוללת מידע מקיף על כל שבוע ושבוע בהריון, ישנה אפשרות לשלוח שאלות אישיות למומחים של כללית, לצפות בסרטוני וידאו שעוזרים להתכונן לבדיקות ולגלות מה עובר עליךו על העובר בכל שלב.

האם גם התינוק שלכם גאון של אמא?

כל הורה מוטרד מהשאלה האם הילד שלי מתפתח כמו שצריך? במקום להישען רק על הניסיון של סבתא או מידע מ"ד"ר גוגל", מציעה כללית פתרון מיטבי: אפליקציה אינטראקטיבית ייחודית שמאפשרת מעקב און־ליין אחר התפתחות ילדכם. יתרונה בכך שהיא פותחה בשיתוף עם מיטב המומחים להתפתחות הילד בכללית.

האפליקציה החדשנית מאפשרת להורים לעקוב בצורה אינטראקטיבית אחר התפתחותו של התינוק, תוך איתור מוקדם של בעיות וקשיים בהתפתחות הפעוט באופן חווייתי וידידותי למשתמש. במקרים בהם מתעורר חשש לעיכוב התפתחותי, מתקבלת המלצה לגשת להתייעצות מקצועית.

יש לכם שאלות? ניתן לשלוח אותן און־ליין למומחים של כללית: אחיות טיפת חלב,  פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק וקלינאית תקשורת.

בנוסף לאפליקציה קיים שירות של התפתחות הילדמדובר על שירות בלעדי בכללית המאפשר להורים שילדם הופנה לאבחון בתחום התפתחות הילד לקיים התייעצות עם מומחה כדי לקבל המלצות והכוונה מקצועית לפני ההגעה לאבחון במכון להתפתחות הילד.

ד"ר עידית פוזנר, מנהלת המכון להתפתחות הילד, המנהלת הרפואית של השירות: "השירות מהווה פריצתדרך נוספת בתחום השירותים הדיגיטליים שלנו ונועד לתת מענה מותאם לצרכים של ההורים והילדים בשלבי ההתפתחות השונים. השירות מיועד לילדים עד גיל 6, שקיבלו הפניה מרופא הילדים לאבחון בהתפתחות הילד. הייעוץ ניתן בשלושת התחומים הנדרשים ביותר: קלינאות תקשורת, ריפוי בעיסוק ופיזיותרפיה. מועד הייעוץ מתואם מראש עם ההורים והמפגש נערך בשיחת וידאוכאשר ההורה והילד נמצאים בביתם. ההורים מקבלים מענה ראשוני מהיר, בזמנים נוחים וללא צורך לצאת מהבית".

ד"ר ערן רוטמן מנהל מחוז שרון שומרון של כללית:  "כללית מובילה בחדשנות. דרך החידושים הטכנולוגים ניתן  לקבל מענה רפואי איכותי וזמין באופן מידי, ללא צורך להרחיק מהבית, ומבלי להמתין לתור. במציאות שבה כל דקה יקרה, השירותים הדיגיטליים של כללית מאפשרים לנו להסדיר תהליכים מנהליים ולקבל ייעוץ רפואי איכותי במסלול הכי קצר שיש ובקצב האינטרנט".

בריאות הילד במרכז והפעם בחדרה

מרכז בריאות הילד של חדרה נפתח לפני כחצי שנה ומספק שירותים נרחבים לאוכלוסייה בעיר. מדובר במרפאה גדולה וחדשנית, במרפאה רופאי ילדים בזמינות גבוהה ורפואה יועצת בתחום גסטרואנטרולוגיה ילדים הניתנת ע"י ד"ר פלג, בהמשך תהיה רפואה יועצת בתחומים נוספים כגון: אנדוקרינית ילדים, נוירולוגית ילדים ועוד ושרות דיאטנית ילדים.

בתחום קידום הבריאות מציעה המרפאה מגוון רחב של סדנאות, אותן מובילים אנשי מקצוע מנוסים. הסדנאות נותנות להורים כלים שימושיים בנושאי הורות לצד הדרכה והכוונה לניהול אורח חיים בריא. הן כוללות  סדנאות הנקה, עיסוי תינוקות, בייבי יוגה, סדנה לבישול בריא, הדרכות הורים ועוד.

ד"ר שרית פלג. צילום: דוברות כללית

ד"ר שרית פלג, מנהלת מרכז בריאות הילד: "אצלנו ב'כללית' הילד ומשפחתו נמצאים במרכז. אנו מלווים את הילד מרגע הלידה ועד הגיוס. השירותים הרפואיים שלנו מותאמים לכל שלב ושלב במעגל החיים – החל מרפואה ראשונית, רפואה מונעת, סדנאות, רפואה יועצת ועוד. אנו פועלים כל העת כדי להבטיח ללקוחותינו את המענה הרחב ביותר בחדרה- ליד הבית, והכל במקום אחד". 

מרכז בריאות הילד במרפאת חדרה אזורית מהווה חלק מהשירותים הנרחבים שעומדים לרשות הלקוחות שלנו ברחבי העיר. למעלה מ-50,000 מהתושבים נמנים על לקוחות כללית ומקבלים שירות ב-7 מרפאות לרפואת משפחה, מרכז בריאות הילד, 6 בתי מרקחת במרפאות ועוד 1 בקונסיגנציה, 6 טיפות חלב, מרכז בריאות האישה גדול וחדש, מרפאה יועצת - דגניה כוללת מוקד לילה, טראומה, מכון רנטגן, מכון גסטרו, מכון פיזיותרפיה ועוד. בחדרה קיימת גם מרפאת בריאות נפש של כללית וגם שירותי און ליין מתקדמים. 

רוצים לדעת עוד? כנסו לאתר כללית בכתובת: www.clalit.co.il.