ד"ר צבי שליטנר וד"ר שרון רדיאונוב  (צילום: באדיבות קופת חולים "מכבי")

רוב המטופלים של ד"ר צבי שליטנר (40) וד"ר שרון רדיאונוב (40) מומחים ברפואת משפחה, במכבי שירותי בריאות בקיסריה ובאור עקיבא, יודעים שהם גם בעל ואישה. אולם קרוב לודאי שהם אינם יודעים שסיפור האהבה בין שני הרופאים החל, כששרון התעלפה בשיעור פתולוגיה הראשון שלהם, במסגרת לימודי הרפואה באוניברסיטת תל אביב, היישר לזרועותיו של צבי. 

סיפור האהבה החל לפני כעשרים שנה, כשליטנר, סטודנט לרפואה, שחלם  להיות רופא מגיל 3, נעמד יחד עם יתר הסטודנטי מול הגופות בחדר המתים. רגע לפני שהמרצה החל להרצות, שרון שהתקשתה לעמוד במראה הגופות, צנחה והתעלפה, כאמור הישר לידיו.

מאז אותו מקרה ועד היום דרכיהם לא נפרדו, כשהטריגר הקומי להצטלבות דרכיהם הפך לשיחה ומשם לדייט ראשון ,לזוגיות ואז לחתונה ולהקמת משפחה "שרון טוענת שזה בגלל המראות הקשים בחדר המתים, אבל אני יודע שזה היה רק תירוץ להתחיל איתי" סיפר צבי.

השניים תחזקו את הרומן גם במהלך לימודיהם. "היה הרבה יותר קל לעשות את התואר הזה ביחד" סיפרה שרון. "בשנה הראשונה, כנראה בעקבות האהבה החדשה, נכשלנו בכל המבחנים במועדי א'. אבל במועדי ב' חזרנו לעצמנו" .

תוך שנתיים מאירוע ההיכרות בחדר המתים, השניים נישאו וכעבור חמש שנים מתחילת הלימודים, התפצלו לראשונה דרכיהם. צבי ניגש למסלול התמחות בפסיכיאטריה, ושרון להתמחות ברפואת משפחה. למרות זאת לדבריהם, המשיכו  להתייעץ ולנסות לפצח ביחד מקרים קליניים "זאת שפה משותפת שנדיר מאוד למצוא עם בן זוג" העידה שרון.

כיום, אחרי שצבי החליט לעבור אף הוא להתמחות ברפואת משפחה, שניהם עובדים כרופאי משפחה במכבי שירותי בקיסריה, כשהחלוקה היא שד"ר שרון נוטה לטפל במקרים של ילדים ונוער, וד"ר צבי במקרים כירורגיים. "קיסריה זה ישוב משפחתי וקהילתי והפכנו  לרופאי הישוב. רוב המטופלים שלנו משותפים וכולם יודעים שאנחנו בעל ואישה. אנחנו מתייעצים ושולחים אחד לשנייה מטופלים, כל אחד לפי החוזקות שלו".

בני הזוג מתגוררים כיום בקיסריה עם ביתם אניקה (6.5) שחלומה הגדול הוא בכלל להיות ספרית. "הסברנו לה שעדיף לה להיות  רופאה, אולי פלסטיקאית, אמרו השניים" היא כבר מכירה בעצמה מונחים רפואיים ויודעת שעל ההורים שלה אי אפשר לעבוד בחולי מזויף כשלא בא לה ללכת לגן".