סדנת רפלקסולוגיה ועיסוי לתינוקות. צילום: נמרוד גליקמן

להניק ולהתפנק: מזג האוויר הלוהט בחוץ, לא הפריע בכלל לעשרות נשים מחדרה והסביבה בשלבים השונים של חופשת הלידה שהגיעו יחד עם התינוק החדש להפנינג הנקה שארגן אגף האימהות של המרכז הרפואי הלל יפה.

ההפנינג, שבוצע בסיוע שירלי רגב וניקול ישר, הינו כנס ייחודי, התקיים זו שנה שלישית ברציפות, במסגרת נושא עידוד הנקה, ועיקרו מתן כלים להנקה נכונה, אך גם מתן מידע נוסף – חיוני לא פחות לאימהות הטריות.

ההפנינג עצמו נפתח בארוחת בוקר מפנקת ועשירה כנדרש עבור נשים מניקות, שכללה שף פרטי שבישל לנשים שהגיעו חביתות אישיות.  במקביל, הן זכו לעיסויים נעימים במיוחד על ידי מטפלים של בית הספר לרפואה משלימה של "הלל יפה" לנשים כשהתינוק לצידן, עליהן, או אפילו זוכה לבייביסיטר צמוד בחסות הצוות המקצועי.

לאורך ההפנינג נהנו המשתתפות להסתובב מדוכנים מסחריים, כולל צילומי ניו-בורן לתינוקות הרכים, וכן מהרצאות בנושא הנקה נכונה (הרצאה שניתנה על ידי תרצה רפאלוב - יועצת הנקה מוסמכת), שיקום רצפת אגן (עדי לוקר- פיזיותרפיסטית) ועל היום שאחרי הלידה (קרן חליבה- עו"ס אגף אמהות).

לאחר הפסקה קצרה, נמשכה הפעילות בסדנה בהנחיית מר קובי רוזנגרטן, מנהל המרפאה לרפואה משלימה, בנושא רפלקסולוגיה ומסג' לתינוקות.

בסיום היום ציינו המשתתפות כי ההפנינג היה מוצלח וכי מדובר בפעילות שגם "מאווררת" בתקופת חופשת הלידה וגם מעניינת ובעלת תכנים חשובים ורלוונטיים. לציין כי היום כולו היה מלא באנרגיה נשית חיובית ומרגיעה.