אם אתם סובלים מכאבים בכפות הרגליים ובברכיים, מנקעים חוזרים ונשנים, מיציבה לא נוחה תחושה של עייפות בשרירים או אפילו כאב גב, ייתכן וגם אתם צריכים מדרסים. המדרס שמוכנס אל תוך הנעל, בא במגע עם כפות הרגליים ונועד לתת מענה לכל אותן בעיות נפוצות הנגרמות כתוצאה מקריסה פנימית של כפות הרגליים או מקשתות כף רגל נמוכות.

מדרסים, מי צריך אותם? יח"צ

במשך שנים ארוכות ניסו למצוא פתרון לאותן בעיות של כפות רגליים, עד שבשנת 1917, צ'אק טיילור, אותו אחד שעיצב את נעלי האול-סטאר הפופולאריות, המציא את רפידת הנוחות הראשונה בעבור שחקני כדורסל. מאז, ועד היום בעצם, נעשו פיתוחים שונים להתאמה של מדרסים באופן ספציפי לכל כף רגל, כך שניתן יהיה להתאים את המדרס לצורך מסוים, כמו גם למבנה ולמשקל הגוף.

אחת השיטות הפופולאריות להתאמה של מדרסים היא שיטת ההטבעה בגבס, בה מטביעים את כף הרגל בתוך קופסת ספוג מיוחדת אליה שופכים גבס שמתקשה ולאחר מכן מייצרים על גבי תבנית הגבס מדרס בהתאמה אישית. ישנן מספר גישות להטבעה של כף הרגל, לעיתים בעמידה, לעיתים בישיבה ולעיתים כאשר כף הרגל באוויר, וזאת בהתאם לצורך של המדרס. "למרות שמדובר בשיטה מובילה  אשר משמשת מכונים רבים לרבות אצלנו במכון, היא עדיין אינה השיטה הטובה והנכונה ביותר", אומר סהר צור, מפתח מדרסי Active 8 החדשניים,"המדרסים שיתקבלו מהכנה על מטבע הגבס יהיו בדרך כלל מגושמים ולא מתאימים לנעל מודרנית מאחר והם עשויים להרחיב או להאריך את המידה שלה, להגביה את העקב ולמעשה לא לשפר את היציבה".

Active 8 המדרסים החדשים. יח"צ

לפסל את כפות הרגליים

את מדרסי Active 8 ושיטת ההטבעה האקטיבית פיתח סהר צור לאחר שהוא עצמו סבל מפגיעה בצבא שהקשתה עליו ללכת וגררה תקופת שיקום ארוכה שבה התנסה באינספור סוגים שונים של הכנות מדרסים.

לאחר בדיקת תנועה של כף הרגל נדע האם ניתן להשתמש בטכניקת ההטבעה האקטיבית החדשנית אשר נותנת מענה לכ-80% מהאוכלוסייה לכ-20% הנותרים אנו נתאים בשיטה המסורתית של מטבעי הגבס.

התאמת מדרסים לכפות הרגליים. יח"צ

בשיטה זו מותאמים המדרסים באמצעות ACTIVE MOLDING, או פיסול כף הרגל, אם תרצו. על מנת להתאים את המדרס סורקים בצורה ממוחשבת את מבנה כפות הרגליים ואת זוויות הקריסה במהלך עמידה והליכה, כך שהמדרס המתקבל הינו דינאמי ונותן תמיכה לכל שינוי מבני של כפות הרגליים. התוצאה? התאמה אישית ברמת הדיוק הגבוהה ביותר של המדרס אל כפות הרגליים, אבל לא רק. עם מדרסי Active 8 תוכלו ללכת גם בתוך נעלים אופנתיות, מעוצבות וגם על נעלי עקב (עד 5 ס"מ), מאחר והמדרסים הינם הקלים והדקים ביותר בעולם ונכנסים לכל נעל מבלי להרחיב או להגדיל אותה.

החומר ממנו עשויים המדרסים מונעים התחממות של כף הרגל ואינם מלווים בריחות לוואי. ניתן להוסיף אל המדרס שכבות ויסקולט לתחושת רכות, שכבת MF לבלימת זעזועים וכן שכבות מיוחדות שנועדו לטפל בדלקות או לאפשר איזון בין הגובה של הרגליים. "את המדרסים ניתן לרחוץ במים ובסבון ובכך לשמור עליהם נקיים והיגייניים. החומרים המיוחדים שבבסיס המדרסים מאפשרים לשמור על הצורה שלהם לאורך זמן", אומר סהר.

מדרסים, ספורט פדיק. יח"צ

אז איך לבחור מדרס מתאים?

"קודם כל חשוב לפנות לאיש מקצוע וכדאי גם לקבל המלצות מהסובבים אתכם. מומלץ שלא להתפתות לכל מיני מדרסים שמבטיחים תוקף של עשרות שנים, מאחר ואין דבר כזה. הגוף דינאמי וכפות הרגליים משתנות בכל שנה, לכן חשוב לחזור ולבדוק אם המדרס עדיין מתאים ואם יש צורך לבצע שינויים. חשוב לדעת שיש תקופת הסתגלות למדרס בשבועות הראשונים וכדאי לוודא שניתן יהיה לשנות את המדרס במשך התקופה הזו", מסביר סהר, "אל תשכחו לבדוק אם יש הסדר עם קופות החולים וחברות הביטוח, מאחר וזה יכול לחסוך לכם לא מעט כסף".

ספורטפדיק, מומחים לטיפול בכאב ומגבלות תנועה ממקור שריר שלד, מומחים להנעלה רפואית מתקדמת, התאמת מדרסים ביו-דינאמיים ונעלי ספורט. מקצועיות ומחירים ללא תחרות. ירושלים 83, חדרה. 1-700-052-053. לאתר. לפייסבוק.