תושבי רחוב נחל שורק בשכונת הפארק בחדרה קמו בוקר אחד, וגילו כי כל המדרכות ברחובם סומנו באדום-לבן.

תושבת המתגוררת ברחוב נחל שורק אומרת השבוע, כי "שכונת הפארק ממילא מתאפיינת במצוקת חניה. זו שכונה של בניינים רוויים ויש בה כמות גדולה של כלי רכב - לכל משפחה יש שני כלי רכב, כך שמאבק על חניה הוא עניין יום-יומי כאן.

"אז לקחת מאתנו גם את החניה שיש כאן? זה באמת מרתיח. כשבאים אלינו אורחים, המצב קטסטרופלי, כי הם צריכים לחנות ברחוב סמוך או לא סמוך, שבו יש פיסת חניה פנויה. במקום לשפר את מצבנו, מחריפים אותו. אנחנו לא אמורים לקבל שירות מעיריית חדרה? אז מדוע אנחנו מקבלים גזירות ולא שירות?".

שכונת הפארק. "אין לנו חניות לאורחים" | צילום: אלבום פרטי

פוסט שהעלתה תושבת האזור לדף הפייסבוק של ועד שכונת הפארק גרר שלל תגובות זועמות, על הצעד של עיריית חדרה. "היום אחרי העבודה חיכתה לנו מתנה 'מדהימה' מעיריית חדרה, כל רחוב נחל שורק נצבע באדום-לבן", כתבה תושבת, "אין לנו אף חניית אורחים אחת מתחת לבניין. למי זה הפריע שזה היה כחול-לבן?".

חלק מהתושבים אף ציינו, כי הכביש רחב דיו למעבר שני כלי רכב בלי הפרעה, מה שמדגיש אף יותר את אי-הנחיצות שבצביעת המדרכות באדום-לבן: "הכביש רחב, למי זה הפריע?" שאל תושב הרחוב.

תגובות אחרות הדגישו את המצוקה הקיימת: "אנחנו גרים בנחל שורק, ואין לנו איפה לחנות אף אחת משתי המכוניות שלנו, שלא לדבר על חניית אורחים", כתבה אחת התושבות.

עידן מורד, יו"ר ועד שכונת הפארק, מסר: "הוועד עדיין בודק את הנושא. העירייה ממשיכה בשלה, העברת פלסטר מפצע אחד לאחר, ופותחת צרה חדשה-ישנה, חוסר בחניות. במקום שבו אנו נמצאים, היינו מצפים להגדלת ראש ולהבנה, שסגירת מקומות חניה כה רבים תוביל לגירעון מעמיק יותר בנושא החניות בשכונה".

תגובת העירייה: "הצביעה בוצעה בהתאם לתוכנית התנועה המקורית של השכונה. יצוין, כי היו פניות לעירייה של תושבי הרחוב שטענו כי נהגים חונים ברחוב שלא כחוק, כולל על צירי תנועה, תוך הפרעה לתנועה וסיכון חיי אדם".