מרכז מוזיקה נחנך השבוע בגן ספיר בשכונת דניה בחדרה. במקום צפויים ילדי גן טרום חובה להיחשף לשירים מתוך קלאסיקות הזמר העברי.

בין מטרות המרכז: להכיר לילדים את השירים ואת המקצבים מהזמר העברי של פעם, ללמוד לזהות מבנה פשוט של מנגינה או שיר, ולשמוע מקצבים מתוך השיר הנלמד.

מרכז המוזיקה. הילדים יתוודעו לשירי משוררים

הגננת לירון משיטה-קלר שהובילה את המהלך לפתיחת המכרז, עם צוות תומך ההוראה בגן, אנג'לה אברמוב וורד כספי, מסבירה, כי הילדים יתוודעו לשירי משוררים ישראליים שנחשבים לאבני דרך בתרבות הישראלית.

"חידוד מיומנויות השפה והבעה מוזיקלית רגשית מפתחות מיומנויות, כמו הקשבה ודחיית סיפוקים מיידיים, מאחר שהילדים נדרשים לאיפוק ולהמתנה", אומרת משיטה-קלר.

לדבריה, לפני כמה שנים היא עברה השתלמות מקצועית אצל המנחה למוזיקה יהודית פינקיאל, ובעקבותיה חלמה להקים בגן מרכז מוזיקלי, שיחבר את הילדים לאהבתה לשירים ולמשחקים של פעם.

החלום התגשם השבוע, כשהוקם מרכז המוזיקה בגן. חנוכת המרכז המוזיקלי נעשתה בליווי השיר "ברבאבא" שנכתב והולחן על ידי נורית הירש. "בעקבות הכרת השיר, למדו הילדים גם על ערך החברות, הנתינה והעזרה ההדדית", אומרת משיטה-קלר, "אני מאמינה שמוזיקה משמשת ביטוי להתרחשות פנימית, ומעוררת חוויות חושיות, רגישות, אסתטיות ואינטלקטואליות".