מיד לאחר הבחירות המוניציפליות מצאו עצמם תושבי גבעת אולגה בלי ועד שמייצג אותם. מאז התפטרותה של יו"ר ועד השכונה, אילנה מסיקה, לאחר חמש שנים בתפקיד, נותרה השכונה בלי ועד מכהן. בו-זמנית, אחד ממבקריה המרכזיים של מסיקה, צ'יקו וקנין, ורשימתו "יחד למען אולגה", הצטרפו לקואליציה של ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן. וקנין אף קיבל את תיק השכונות המערביות בעיר.

בשנה האחרונה הותקפה מסיקה רבות על ידי תושבים ובראשם וקנין. הם טענו, כי היא אינה יכולה למלא את תפקידה כראוי, מכיוון שהיא עובדת עירייה, ועל כן ידיה כבולות בבואה בדרישות למען השכונה.

אילנה מסיקה (צילום: אלעד גרשגורן)

כעת, תושבים שביקרו את מסיקה מבקרים את וקנין. לדבריהם, הוא לא מיהר לקיים הליך בחירות חדש לוועד השכונה והותיר אותה בלי ועד.

"אילנה ספגה הרבה תלונות וחוותה דה-לגיטמציה בשנה שחלפה. קראו לה ללכת הביתה, והנה, עברו כבר שלושה חודשים מאז הבחירות, מסיקה פרשה זה מכבר, והותירה חלל", אומרת השבוע תושבת השכונה. "צ'יקו, שהוביל את הביקורת על מסיקה, נעלם. למה אין בחירות לוועד?", הוסיפה התושבת.

תושב רחוב שבטי ישראל, רחוב שבו מתגורר גם וקנין, הוסיף: "תמכנו וקידמנו את צ'יקו. הוא נכנס למועצה ואנחנו מצפים שכל הכוח שנתנו לו יניב פירות. כעת חובת ההוכחה היא עליו, ושיתחיל עם מינוי ועד, שיזיז ויקדם נושאים בוערים כאן. המקום הזה לא יכול להישאר בלי ועד, הרחוב שלנו סובל ממצוקות רבות, וכמוהו יש עוד רחובות ואזורים באולגה שמשוועים למי שידחף אותם. אילנה מסיקה ניסתה ועשתה, צ'יקו הבטיח שהוא יזיז הרים, אז בבקשה: האמנו לך ותמכנו בך, בוא תזיז", אומר השבוע שכנו של וקנין.

צ'יקו ועקנין (צילום: אלעד גרשגורן)

מסיקה עצמה סירבה להתייחס לטענות.

וקנין מסר: "חיכינו להיכנס לתפקיד, נדרש זמן להרכיב קואליציה, ולכן נדרש זמן גם לנו, חברי המועצה. עד היום לא היו לנו כל סמכויות. כעת, כשכבר קיבלנו סמכויות, אנחנו צפויים להיפגש עם הנהלת מתנ"ס גבעת אולגה וללמוד את הדברים, כשהכוונה היא לנהל הליך בחירות חוקי, שקוף, הוגן. אני נכנס לטריטוריה חדשה, וזקוק לזמן כדי ללמוד אותה. לכן אני זהיר מאוד גם לגבי הבחירות, ולא ממהר, כי חשוב לי לעשות את זה כמו שצריך. אני מאמין שבחודש הבא כבר נהיה עם הפנים לבחירות לוועד".