חברת החשמל השיקה מרכז מבקרים חדש, ע"ש האלוף (במיל׳) יצחק (חקה) חופי ז"ל, באתר תחנות הכוח אורות רבין שליד חדרה. המרכז החדשני פותח באמצעים הטכנולוגים המתקדמים ביותר, ומעניק חוויה חינוכית ייחודית לכל המשפחה.

המרכז כולל מתחם וירטואלי בו עוברים המבקרים חוויה לימודית ורגשית ייחודית מסוגה, באווירה בינלאומית העוסקת בהמצאת החשמל, התפתחות רשת החשמל, בצרכי ההולכה וההובלה של החשמל ובאתגרים והמורכבויות העומדים בפני חברת החשמל.

מרכז המבקרים החדש של חברת החשמל בחדרה | צילום: יוסי וייס

ההחלטה לקרוא למרכז המבקרים החדש והמודרני ע"ש האלוף )במיל׳( יצחק (חקה( חופי ז"ל, מי שהיה מנכ"ל חברת החשמל, היא חלק מהתרבות הארגונית של חברת החשמל, הזוכרת ומכבדת את מורשתה, ובו בזמן יוצרת ובונה את העתיד.

עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל: "חברת החשמל היא חברה מובילה ופורצת דרך מבחינה טכנולוגית, לכן החלטנו לשתף את הידע ולקדם חינוך טכנולוגי באמצעות מרכז מבקרים חדשני , שיביא לידי ביטוי את מורכבותו של העולם החשמלי שסובב אותנו 24/7. השגרה המובנת מאליה עבור הלקוחות, מקבלת במרכז החדש המחשה של האתגרים היומיומיים, הפיתוחים המתקדמים והחדשנות בעשייה – חוויה מעשירה לכל גיל. המרכז החדש, הוא למעשה תצוגת תכלית לידע, הניסיון והחשיבה הטכנולוגית המתקדמת שהחברה מיישמת לטובת ללקוחותיה".

את הפרויקט הוביל אורן הלמן, סמנכ"ל שיווק ורגולציה בחברת החשמל: "אני גאה לחשוף את המרכז החוויתי הראשון מסוגו בישראל, המעביר את המבקרים חוויה ייחודית ומרתקת. המרכז מתוכנן עד לפרט הקטן ביותר, במטרה להנגיש את עולם החשמל לכלל האוכלוסיות בישראל ולחבר בין הקהלים השונים".

במהלך הסיור, המבקרים עוברים חוויה בסגנוןIMAX ; סרטון המדמה תרחיש סייבר שחברת החשמל נאלצת להתמודד אתו עם הפעלה של המבקרים, ביקור אינטראקטיבי משולב בטכנולוגיה מתקדמת מסוגAugmented Reality (AR) של עולם מדומה על העולם הפיזי באתר תחנות הכוח "אורות רבין", כך שהמבקרים לוקחים חלק פעיל בחשיפת מבנים באמצעות מכונת רנטגן אישית.

מרכז המבקרים. חוויה אינטראקטיבית | צילום: יוסי וייס

במרכז החדש הושקעה מחשבה רבה, כך שהחוויה העוצמתית של המרכז החדש הופכת את המבקרים לחלק מסיפור החשמל. הסיפור עוטף אותם מכל הכיוונים ומרגש את כל החושים. כל ביקור במרכז מותאם לקהל היעד הרלוונטי, בהתאם לגיל ודגשים של הקבוצה, כך שהמתחם נראה ומרגיש אחרת וזה חלק מהקסם של המקום. מדריכי המרכז ישמחו לקבל את פני המבקרים, ולהעביר אותם את החוויה הלימודית המחשמלת של עולם החשמל.

חוויה לימודית אינטראקטיבית

המתחם החדשני כולל אפקטים וטכנולוגיה מהמתקדמות בעולם; מסכי LED ענקיים במתחם אשר מציגים אפקטים הקשורים לעולם החשמל בכל צורותיו- בגופנו, בטבע ובבית. במתחם כדור מגע ענק, חיישני חשמל סטטי שפועלים בתיאום לתכני ההדרכה. לאחר הסיור המשתתפים מוזמנים לבקר בגן מדעי חוויתי שנמצא במתחם המרכז העשוי מתוצרי חשמל ממוחזרים, ההופכים למתקנים המלמדים על דרכי ייצור חשמל אלטרנטיביות- אנרגיה מתחדשת.

מרכז המבקרים. חוויה אינטראקטיבית | צילום: יוסי וייס

במהלך החודשים הקרובים המרכז יפעל במתכונת הרצה ובחודש אפריל, לקראת חול המועד פסח יפתח לקהל הרחב. אורך הפעילות כ-30 דקות וישנה אפשרות להדרכה בעברית, ערבית ורוסית.

יזום תכנון ביצוע והפקה: קבוצת פרומרקט בעמ. מנהל קראייטיב ובמאי: רון אסולין, מעצב ניצן רפאל, מנהל פרוייקט דרור לייבה. מנהלת הפרויקט מטעם חברת החשמל: רונית ששון