הורים לתלמידים הלומדים בחטיבת הביניים "תחכמוני" בחדרה גילו כי העירייה מתכוונת לסגור את החטיבה בסוף שנת הלימודים. ההורים מבהירים, כי בכוונתם להיאבק ברוע הגזירה, ומתכננים להשבית את הלימודים ליומיים. מדובר בבשורה קשה במיוחד בעבור עשרות תלמידים. הוריהם מספרים, כי בבית הספר נעשית עבודה יוצאת דופן עם התלמידים, וכי הם מגיעים להישגים מרשימים ביותר.

בית ספר תחכמוני בחדרה | צילום: אלבום פרטי

"בני מוגדר כבעל פיגור שכלי קל, ומאובחן כילד עם הפרעת קשב וריכוז קשה ביותר. בשנה וחצי מאז שהוא בחטיבת הביניים תחכמוני, הוא קורא, כותב ופותר תרגילי חשבון. הילד התגלה מחדש, בעוד במסגרות חינוכיות קודמות באזור, הוא היה פשוט 'מחוק'", אומר השבוע אייל סלמן, אב לתלמיד בחטיבה. "הצוות החינוכי עושה עבודת קודש, נלחם על כל ילד, ודואג מדי יום שכל הילדים יגיעו לכיתה. חשוב להם שכל ילד יעלה ויצליח ואת זה רוצים לקחת מילדינו".

סלמן מוביל את מחאת ההורים, ומספר, כי העילה לסגירה היא חוסר כדאיות כלכלית של העירייה בהחזקת בית הספר: "בפגישה שנערכה עם ראש העירייה, נציגים ממשרד החינוך, לרבות מפקחות ונציגים מהחינוך בחדרה לפני כמה ימים, נאמר שלא משתלם לעירייה להחזיק בית ספר רק בשביל 50 תלמידים. הילדים הללו נפלטו מהמערכות האחרות, אין להם מוצא אחר אלא הרחוב. לאן יילכו? אנחנו מיואשים ומתחננים לעזרה, ולכן מתכוונים להשבית את התלמידים ל-48 שעות, ואולי גם לקחת את כל הילדים למשרד של ראש העירייה, שיראה במי הוא פוגע", אומר סלמן.

כבר באוגוסט 2018 עלתה חטיבת הביניים תחכמוני לכותרות, עקב תלונות הורים על ליקויים רבים בבית הספר. ההורים טענו, כי מצבו הפיזי של בית הספר אינו מאפשר לקלוט תלמידים, ואף השביתו את הלימודים.

"למרות כל ההבטחות שישפצו, לא נעשה שום דבר", אומר סלמן, "חסרים חלונות, הילדים קופאים מקור עקב חימום לא מספק בכיתות. אולי לא רוצים להשקיע בגלל הסגירה הצפויה. בהחלטה לסגור את החטיבה בסוף יוני, קובעים למעשה שהילדים האלה פשוט לא שווים. כואב הלב על הילדים האלה, לאן יילכו? נעשה הכל כדי למנוע את הגזירה הזאת", סיכם.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "הנושא נמצא עדיין בבחינת הרשות המקומית".

מהעירייה נמסר: "מתוך ראייה כוללת של צורכי העיר, הוחלט לערוך כמה שינויים, כולל סגירת מוסדות חינוך שמספר התלמידים שנרשמו אליהם אינו מצדיק המשך פעילותם, וביניהם חטיבת הביניים ממ"ד תחכמוני, אשר בשנה זו נרשמו אליה רק 45 תלמידים שחלקם אף אינם תושבי חדרה. בעקבות השינויים, נערך אגף החינוך מבעוד מועד לסייע בשיבוץ מחדש של התלמידים בבתי הספר האחרים והמעולים בעיר. יודגש, כי המהלך כולו נעשה בתיאום עם משרד החינוך שמגבה את התהליך".