ממש במרכז העיר, ברחוב רמב"ם 22, בין רחובות הרברט סמואל לנשיא, יש מגרש גדול המוסתר לעוברים והשבים ברחוב על ידי בנייני מגורים.

במשך שנים שהמגרש הוזנח ולא נוקה, זבל היה פזור לכל אורכו ורוחבו ובתוכו אף עומדת מכונית ללא תנועה.

סיגי שלומי, היא דיירת בבניין ברחוב ומרפסתה פונה ישירות אל המגרש. במשך חודשים רבים לדבריה, מנסה סיגי להביא לשינוי במצב המגרש, אך ללא הצלחה. היא פנתה אל הפעיל החברתי, אלי מלכה, שהפנה אותה ל'מיינט חדרה'. יומיים לאחר פניית 'מיינט' לעירייה בנושא - נשלח צוות לנקות את השטח.

החצר האחורית רמב"ם |צילום: סיגי שלומי

"אני גרה כאן מ-2007"  מספרת סיגי למיינט ומוסיפה: "אני כבר לא זוכרת מתי התחלתי להילחם על מנת שינקו את המגרש הזה אבל המצב רק החמיר  כשהבניין שנמצא ממולי תחם את שטח המגרש בגדר בטון ועתה אין מעבר אליו. זה קרה בערך לפני כחצי שנה".

התושבת מציינת: "לאחר הרבה  טלפונים לעירייה, ניסיתי לפנות גם למ"מ מקום ראש העיר, טל אליהו, והוא אף ניסה לעזור לי בנושא וכשהוא לא הצליח, הוא הפנה אותי למספר אנשים בעירייה כמו למנהל הרובע זכי מהצרי ופקחים נוספים.

"לבסוף נשלח לשטח צוות של עשרה אנשים הכולל מהנדס וטרקטוריסט ואז נאמר לי שהם יצטרכו לפתוח דרך להגיע למגרש וזה יצריך תהליך של חתימות. לא הרפיתי והמשכתי לברר לגבי אותן חתימות ולבסוף נאמר לי שהכל מוכן ונישאר רק החתימה הסופית, אבל אז, בדיוק באותה תקופה החלו מעצרים בעירייה והכל נעצר.

החצר האחורית רמב"ם - לאחר הניקוי |צילום: סיגי שלומי

"חיכיתי כחודש ואז שוב פניתי למנהל הרובע, שאמר לי, חכי עוד שבועיים לאוגוסט וזה יטופל, אל תדאגי- עד החג הכל יהיה נקי. החגים עברו מזמן ורק החודש, סוף סוף הגיעו והמצב הרבה יותר טוב, אבל עדיין, אם פרצו במיוחד את החומה כדי לנקות את השטח וניקו כמעט הכל, אז  למה לא ניקו את הבלוקים שנשברו מאותה חומה? פשוט השאירו אותם בשטח ולגבי הרכב, אמרו לי שצריך אישור מיוחד להזיז אותו, אבל כבר עברו שבועיים מהניקיון והוא ממשיך לעמוד כאן".

התכתבות עם מנהל הרובע. צילום מסך

מעיריית חדרה נמסר:

"הטיפול בשטח המתואר מורכב ביותר, היות ואת כל השטח מקיפה חומת לבנים גבוהה. מנהל הרובע ניסה לתאם הסרת חלק מהחומה והחזרתה למקום בסיום התהליך, אך לא הצליח. אי לכך הנחה מנהל אגף שפ"ע לפרוץ את החומה, לנקות את השטח, ובהמשך לסגור. עיריית חדרה מזכירה לתושבים כי יש להשליך פסולת רק למקומות מוסדרים ובזמני הפינוי הנהוגים".