כמידי שנה בתקופה זו, מתמלא יער חדרה במגוון של צמחיםף שיחים וגם פטריות. חברת "נחלים" החדרתית דיווחה בתחילת השבוע על המראות היפים והמעניינים ביער כאן בעיר, "ממש כמו באירופה". למרות זאת, בחברה מיהרו להזהיר: "רוב הפטריות הנן רעילות ולכן אין לקטוף בלי מומחה שמכיר היטב את הפטריות באזור".

המטיילים נדרשים ליתר תשומת לב. במידה ותאכלו בטעות מפטריה רעילה, סימני ההרעלה יופיעו רק כ-12 שעות לאחר האכילה, דבר שבסיטואציות מסוימות עלול להסתיים בצורה טראגית עד לכדי מוות. 

צילום: יעל אורגד, יחידת סקרי טבע עירוני, החברה להגנת הטבע

בחברה להגנת הטבע אומרים כי "לפטריות חשיבות עצומה במכלול האקולוגי ובמגוון הביולוגי, בזכות יכולת הפירוק של חומר אורגני, הודות למגוון רחב של אנזימים ייחודיים".

עוד מוסיפים בחברה כי "האדם למד לזהות תכונות אלו לצרכיו והפטרייה השימושית ביותר היא השמרים, המשמשים בכל תעשיית הלחם והיין. פטריות רבות מגנות על עצמן על-ידי חומרי רעל שחלקם קוטלי חיידקים יעילים ובראשם כמובן הפניצילין. לכן לא פלא שפטריות כובע רבות הן רעילות והאבחנה בין הרעילות לפטריות המאכל דורשת התמחות מיוחדת".

ואיך מזהים פטריות טובות או רעילות? "אין דבר כזה. גם למומחים הגדולים ביותר אין שיטות פלא לאבחון כזה והדרך היחידה להבדיל היא הכרות אישית בדוקה ומדויקת עם הפטריות. בניגוד לצמחי תבלין אחרים, כאן מחיר הטעות עלול להיות כבד ואף קטלני ולרבות מפטריות המאכל יש קרובות דומות להן אך רעילות".

צילום: יעל אורגד, יחידת סקרי טבע עירוני, החברה להגנת הטבע

בחברה אומרים כי "אפשר להתחיל וללמוד בזהירות את הנושא, לבדוק היטב במגדירים ובתמונות ובכל מקרה לא לאכול - לא לקחת סיכון ובודאי לא עם ילדים. בניגוד לתחומים רבים - כאן לא מומלץ להיעזר באינטרנט שבו איכות התמונות אינה טובה מספיק. יש לחזור לספרים הישנים והטובים: פטריות הכובע בישראל מאת ניסן בנימיני בהוצאת הקיבוץ המאוחד, או האנציקלופדיה של החי והצומח, כרך צמחים חסרי פרחים. באלו יש תמונות והגדרות ברורות".