הורים לילדים בגן ורד לחינוך מיוחד מתלוננים על חרקים מסוכנים במוסד החינוכי. לטענתם, למרות פניותיהם לעירייה טרם טופל המפגע וההורים חוששים לילדיהם.

נדל בגן ורד | צילום: עצמי

גן ורד לחינוך מיוחד ממוקם בשכונת חפציבה בחדרה ולומדים בו 11 ילדים, בגילאי ארבע-חמש. עוד בתחילת שנת הלימודים החדשה הופתעו הורי הילדים כי ילדי גן קינמון, אף הוא לחינוך מיוחד, מתארחים אצלם בגן, מאחר שהגן שלהם אינו מוכן. "מתחילת השנה ילדי גן קינמון מתארחים בגן ורד, ותופסים להם את חדר הטיפולים", מספר אחד האבות. "הדבר פוגע קשות בטיפול שילדינו צריכים לקבל. בכל פעם שפנינו לעירייה הבטיחו שעוד מעט הם מעבירים אותם".

אולם זו אינה הצרה היחידה שממנה סובלים ילד גן ורד. לדברי אם לילד שלומד בגן, מתחילת השנה במקום זוחלים חרקים בין הילדים. "בימים האחרונים הבחנו בנדלים ארסיים, שמסתובבים בין הילדים ומסכנים אותם", היא אומרת.

האם מוסיפה, כי אם אחרת סיפרה כי ראתה את בנה מנסה להרים נדל שהיה בקרבתו. "אנחנו מדברים על ילדי חינוך מיוחד, ילדים קטנים שאינם יודעים במה מדובר", היא אומרת. "גם ילדים רגילים אינם יודעים מהו נדל, ולכן חשוב מאוד לשמור עליהם".

גן ורד. החרקים הם לא הצרה היחידה

לטענת ההורים, הם פנו לעיריית חדרה והתלוננו בפני האחראים. "התרענו בפני האחראים מתחילת השנה ואנחנו לא יודעים למה מחכה העירייה", מספר אחד ההורים. "הגן מלא בחרקים ארסיים".

האם מציינת, כי בימים האחרונים קיבלו תשובה מעיריית חדרה כי כבר בחופשת החנוכה יבצעו ריסוס וניקיון בתוך הגן. "אני מקווה שהפעם העירייה תעמוד בהבטחתה, ומקווה שלא יקרה משהו לילדים. האמת, אנחנו לא רגועים ורוצים שהנושא יטופל במהירות".

מעיריית חדרה נמסר: "בעניין החרקים, הוזמן ריסוס מתאים לגן שיבוצע כאשר הילדים לא יהיו בגן. באשר לילדי גן קינמון, ילדי גן קינמון יעברו בימים הקרובים למבנה קבע חדש ברחוב השיטה".