בתום שבעת ימי האבל בעקבות מותו של חיים גרטי, "חיים גרעינים", מבקשים תושבי שכונת גבעת אולגה להנציח אותו בשכונה. גרטי, שהפעיל חנות לממכר פיצוחים מאז שנות ה-70, הפך ברבות השנים לדמות מיתולוגית ולנוף ילדותם של מאות מבני השכונה.

• קראו גם: אחרי למעלה מ-40 שנה: גבעת אולגה נפרדת מ'חיים-גרעינים'

"יכולתי לספר להם המון סיפורים על האיש המיוחד הזה, אבל אני רוצה להתרכז במשימה אחת בלבד, והיא קריאת רחוב על שם חיים", כתב אחד התושבים בפייסבוק. "ועכשיו השאלה, למה לקרוא לרחוב דווקא על שם מוכר גרעינים בשכונה? האם חסרים סופרים דגולים או אנשי מופת רבים, שניתן דווקא למוכר גרעינים את הכבוד הזה? יגידו המצקצקים בלשונם, ולהם אומר: חיים מזמן הפסיק להיות מוכר גרעינים והפך סמל של שכונה. נועם הליכותיו; אהבתו האדירה לשכונה שבה התפרנס היא שם דבר. אני קורא לכל תושבי השכונה בעבר ובהווה לתת כתף למען היוזמה החשובה הזאת".

חיים גרטי ז"ל. סמל לעולם הולך ונעלם | צילום: אלבום פרטי

אילנה מסיקה, העומדת בראש ועד השכונה, הוסיפה: "הוא ממש חלק מנוף ילדותנו, אף על פי שעזב לפני שנים רבות. ראוי מאוד להנציח את האיש".

בני משפחתו של גרטי ז"ל התרגשו לשמוע על רעיון ההנצחה: "האהבה שקיבלנו מהציבור הרחב לאחר מותו היתה מדהימה", אומר הבן, איציק גרטי. "בימים האחרונים החלה לעלות בקשה מהציבור לקרוא רחוב על שמו ולהנציח אותו כאיש שכונה, איש של אנשים".

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "כל אדם רשאי להגיש את המלצתו להנצחת אדם או אירוע. את ההמלצה יש להגיש לוועדת השמות של עיריית חדרה, אשר דנה בכל בקשה לגופה. יצוין, כי על פי הנחיות משרד הפנים, לא ניתן להציע הנצחת אדם שהלך לעולמו בטרם חלפו 24 חודשים מיום פטירתו".