הלכלוך סמוך לעמדת הצפייה בכרישים והניקוי העירוני | צילום: אנה, תושבת חדרה

לפני כחודש וחצי החלו בעיריית חדרה, בשיתוף עם החברה להגנת הטבע ביוזמה ברוכה, בה תוצב בימי שבת עמדת הסברה על הכרישים בשפך פארק נחל חדרה כדי להסביר ולהכווין את אלפי המבקרים המגיעים כדי לנסות לצפות בכרישים בנקודה היחידה בארץ, בה הסיכוי לראות כרישים הוא הגבוה ביותר.

ביום שישי שעבר הגיעה אל הפארק, אנה, תושבת חדרה ומצאה באזור הצפייה בכרישים זבל מפוזר לכל עבר, יש לציין, שבימים סוערים במיוחד הים פולט אל החוף אשפה ואכן, מדובר היה בשבוע סוער במיוחד.

הים פולט זבל את החוף בסופות | צילום: איתמר רותם

אנה גם שלחה אל המוקד העירוני פנייה ובקשה לניקוי המקום, על מנת שתיירים שיגיעו לפארק לצפות בכרישים לא יתקלו באשפה המפוזרת. במהלך יום שלישי בדק כתב "מיינט" את מצב החוף ודבר לא השתנה ולכן נשלחה פנייה אל עיריית חדרה בנושא.

מעיריית חדרה נמסר: "בימי סערה נסחפת כמות רבה של פסולת במסלול זרימתו של נחל חדרה אל גדות הנחל. את הפארק מתחזקת החברה לפיתוח תיירות "נחלים" בצורה הטובה ביותר, ומיד עם התייצבות מזג האוויר מפנים עובדיה במהירות את הפסולת באמצעות טרקטורים, על מנת להכין את הפארק לקראת אלפי מבקרים ומטיילים הצפויים להגיע. יצוין כי במזג האוויר הסוער אין הפארק פתוח לפעילות תיירותית, וגם עמדות ההסברה לצפייה בכרישים לא נפתחות. מטיילים שמגיעים לפארק כאשר מזג האוויר משתפר, יכולים ליהנות מפארק נקי ומטופל המציע שלל פעילויות פנאי".

ביום חמישי הגיעו מהעירייה לנקות | צילום: דוברות עירייה

ואכן, ביום חמישי בבוקר, הגיעו הטרקטורים והחלו לפנות את האשפה שהצטברה במהלך כל השבוע הסוער זאת לקראת סוף שבוע חורפי ונעים שבו צפויים לפקוד את פארק נחל חדרה אלפי מבקרים שרובם גם יגיעו לעמדת ההסברה על הכרישים שמוצבת בשפך הנחל לים ומטרתה להנחות את המבקרים כיצד לצפות בבטחה בכרישים, המוגדרים כערכי טבע מוגנים ולשמור עליהם. העמדה פועלת מידי שבת בין השעות 15:00-10:00 למעט בימים גשומים.