תושבים המתגוררים ברחובות המלך ינאי וכספי בשכונת גני דוד בחדרה טוענים, כי הם מתמודדים עם מפגעים רבים, ובראשם המבנה הרעוע של תיבות הדואר, שהוא לטענתם סכנה של ממש.

לדברי התושבים, נזק שנגרם למבנה מרכב איסוף הגזם העירוני, הותיר אותו שבור. למרות דיווחים חוזרים ונשנים למוקד העירוני, ולמרות איש הפיקוח העירוני שהגיע למקום, מדווחים התושבים כי הנושא לא טופל, וכי המבנה עדיין מסוכן לתושבים.

מבנה הדואר. "נראה לא יציב" | צילום: אלבום פרטי

"הסיפור עם רכב הגזם חוזר על עצמו בכמה מוקדים ברחבי השכונה, אבל הפעם הגיע לשיאו ברחוב המלך ינאי באזור תיבות הדואר", אומרת תושבת הרחוב. "מה שקרה היה חלם של ממש. בעמדת הגזם הסמוכה למבנה הדואר רכב האיסוף כרה בור, בעודו שובר את שפת הכביש והמדרכה. לפני שלושה שבועות הוא עצמו נפל לבור הזה, ומתוך ניסיון להיחלץ ממנו, פגע במבנה הדואר. כעת כל המבנה נראה לא יציב".

שכן המתגורר ברחוב כספי הסמוך מדגיש, כי יש עוד מפגעים באזור: "לכל אורך רחוב כספי יש מוקדים של איסוף גזם, שסמוך אליהם הכביש או המדרכה שבורים, לרבות העמוד עם השילוט שמסמל את עמדת הגזם. התקשרנו, הודענו וביקשנו. כבר לא נעים לנו מהמוקד העירוני, אבל כלום לא משתנה. כל היחס לשכונה שלנו הוא כאל 'חצר אחורית'".

לדברי התושב, בעיה נוספת שמטרידה את התושבים היא הצמחייה על הכביש ועל המדרכה סמוך למבנה הנטוש של בית הספר עירון: "אנשים עוברים כאן ואין להם מדרכה, כי הענפים שורטים אותם ומשתלטים על השטח. גם לו רצו לעבור שם, זה מפחיד, כי לך תדע מה מסתתר בצמחייה. לכן, הרבה פעמים אנשים מעדיפים לצעוד על הכביש. כל זה, במקום שהעירייה תגזום כמה פעמים בשנה את העשבייה. מכוניות שנוסעות ברחוב נשרטות, ואז סוטות למרכז הכביש, וזה מסוכן. אנחנו דורשים מהעירייה שינקו את המקום כמה פעמים שצריך, ויתקנו את הכביש מכל הבורות שהרכב שלהם גרם. אנחנו משלמים ארנונה כמו כולם, אבל עדיין גרים בתנאים מחפירים".

מהעירייה נמסר: "עיריית חדרה פועלת בימים אלה להסדרת בורות הגזם ברחוב. בשלב הראשון ימולאו הבורות בחול, ובהמשך יוצבו משטחי גזם מסודרים לשימוש הציבור. נושא העשבייה ייבדק, ויטופל ככל שיידרש טיפול"

בנוגע למבנה הדואר לא נמסרה תגובה מהעירייה.