הורים לתלמידי בית הספר פאר עם בחדרה הופתעו לגלות באקראי, כי בית הספר לא יפעל בשנת הלימודים הבאה בשל, כך על פי העירייה, מיעוט נרשמים. מי שניצל מרוע הגזירה הוא בית הספר שובו בבית אליעזר, שגם הוא היה ברשימת הנסגרים, אך בסופו של דבר הוחלט להפעילו בשנת הלימודים הבאה.

על נסיבות הגילוי שבית הספר פאר עם לא יפעל בשנה הבאה, מספרת מור אריכא, החברה בוועד הורי בית הספר: "הבחנו שבפרסומים ליום הפתוח בפורטל העירוני, לא פורסמו פרטי היום הפתוח בפאר עם. ביררנו עם המנהלת והיא אמרה שקיבלה הוראה להסיר את הפרסום. לא צריך להיות גאון כדי להבין שמתכננים לסגור אותנו. רק כמה ימים לאחר מכן אישרו בעירייה למנהלת שאכן מדובר בסגירה. העירייה עשתה את זה בצורה חד-צדדית, לא מכבדת, כשבראשית השנה שידרו לנו 'עסקים כרגיל' וכעת אחרי הבחירות, פתאום סוגרים אותנו".

בית הספר פאר עם. "מחדלי העירייה הביאו למיעוט נרשמים" | צילום: אלבום פרטי

עוד אמרה אריכא, כי בפגישה דחופה שהתקיימה בין הורי בית הספר בשבוע שעבר בעקבות המידע החדש, הוחלט פה אחד לצאת למאבק כנגד הסגירה: "זהו בית הספר היחיד בעיר שמתאים לאוכלוסייה כאן מבחינת סטטוס דתי. יש כאן מסורתיים-דתיים והאוריינטציה מושתתת על ערכי הציונות, כך שמסגרות אחרות הן או דתיות יותר, או חילוניות, ולכך לא נסכים. מדוע במדינה דמוקרטית לא יכולים ילדינו ללמוד בבית ספר שתואם את השקפת עולמנו מבחינה דתית?", הוסיפה אריכא.

לדברי אריכא, ההחלטה לסגור את בית הספר נובעת מכשל והזנחה של עיריית חדרה ושל אגף החינוך שלה, שלאורך שנים הבטיחו תקציבי מיתוג מחדש לבית הספר, וכן מאי סיפוח גן "סלעית" הסמוך, כגן עתודה שממנו תצמח כיתה א', כנהוג בבתי הספר למיניהם.

"בגלל ההזנחה שלהם והבטחות השווא, בית הספר סובל מתדמית ירודה. השנה לא נפתחו כיתות ה'-ו' והורים הוציאו גם את האחים של אותם התלמידים מבית הספר. אז להגיד כעת 'מיעוט נרשמים' זה לעשות צחוק, מכיוון שמחדלי העירייה הם אלה שהביאו את בית הספר הנפלא הזה למיעוט נרשמים", מדגישה אריכא.

מעיריית חדרה נמסר: "בעקבות פגישה של ראש העיר ובכירי אגף החינוך עם צמרת משרד החינוך לקראת שנת הלימודים תש"פ, עלו לדיון בתי ספר שמספר הנרשמים המועט בהם אינו מצדיק את המשך פעילותם.

"במסגרת הדיון סוכם על סגירת בתי הספר "פאר עם" (54 תלמידים) וחטיבת ביניים "תחכמוני" (45 תלמידים), אשר יחדלו לפעול בתום שנת הלימודים תשע"ט".

מאגף החינוך נמסר: "מערכת החינוך העירונית ערוכה לשילוב התלמידים בבתי הספר האחרים בעיר".