תלמידי ישיבת אמי"ת נתיבות דרור החליטו להגשים חלום לשישה ילדים וילדות מפנימייה בחדרה, ולחגוג להם חגיגות בת-מצווה ובר-מצווה. לשם כך פנו לציבור הרחב באמצעות אתר גיוס ההמונים GIVEBACK, במטרה לגייס 6,000 שקל החסרים להם כדי לקיים את החגיגה.

"אנחנו משקיעים מאמצים אדירים למען משימה זו ובעזרת השם נצליח לערוך את המסיבה המשותפת לילדים", הבטיחו התלמידים.

תלמידי אמי"ת נתיבות דרור עם המנהל אהרל'ה פוגל. מגשימים חלומות | צילום: אלעד גרשגורן

אמי"ת נתיבות דרור לבנים היא ישיבה תיכונית תורנית-מדעית, שבה לומדים תלמידים מכיתה ז' עד כיתה י”ב. כחלק מהפעילות שמקיימת הישיבה בשיתוף עם ארגון "מעגלים" שמקדם פרויקטים חברתיים, בחרו השנה תלמידי כיתה י"א "לאמץ" תלמידים ותלמידות בני ובנות 13, מאחת הפנימיות בחדרה, שאמורים לחגוג את חגיוגת בר-המצווה ובת-המצווה, ואין ביכולתם לעשות זאת בגלל מצוקה כלכלית.

“חיפשנו וביררנו ולבסוף מצאנו שיש קבוצה מהפנימייה, שחבריה משתוקקים לקיים חגיגות בר-מצווה ובת-מצווה כמו שחגגו כל החברים שלהם בפנימייה, אבל אין באפשרותם לקיים מסיבה עקב מצבם הכספי. לכן החלטנו להגשים למענם את החלום, ולהתגייס למען מטרה זו", אומר תלמיד הישיבה ליאב ישראלי מפרדס חנה.

תלמידי י"א התארגנו מיד וחילקו משימות ביניהם. חלק מן התלמידים קיבלו על עצמם את הארגון הלוגיסטי, חלקם עסקו באיסוף תרומות כספיות כדי לכסות את העלויות, וחלקם בגיבוש חברתי בין תלמידי הישיבה לילדי הפנימייה. בין שתי הקבוצות מתקיימות פגישות שבועיות כדי לבנות אמון ושיתוף פעולה. לדברי ישראלי, חשוב מאוד שיהיה אמון בינם לבין ילדי הפנימייה כדי להוציא את הפרויקט לפועל: "זאת, כדי שירגישו בטוחים וירגישו שאנחנו חברים שלהם. לכן, אנחנו מקיימים מפגשים שבועיים ומנהלים שיחות ופעילויות שיוצרים גיבוש".

יהוחנן שוואלם, תלמיד כיתה י"א מפרדס חנה, מוביל את הפרויקט. הוא מספר כי כל תלמידי הכיתה התגייסו להצלחת הפרויקט. "חילקנו משימות ויצאנו לדרך. המטרה שהצבנו לפנינו היא אחת ויחידה, לגייס את כל הדברים הדרושים שיגרמו לאותם התלמידים להרגיש את המסיבה הכי שווה שיש, שתעיף אותם לעננים".

עד עכשיו הצליחו תלמידי הישיבה לגייס לטובת האירוע צלם מגנטים, ספר, רכב שיוביל את בעלי השמחה, מוזיקה של ברסלבים, קייטרינג ותלבושות. לדברי התלמידים, מה שכרגע חסר להם הוא צלם לאירוע, מאפרת לבנות, מתנות לילדים, בר מתוקים, עוגות, אלבום, קישוט ותפילין.

"בכוונתנו להזמין את כל מי שתמך וסייע לנו באירוע, וכן את בני משפחות הילדים ואת ההנהלות של הישיבה ושל הפנימייה", אומר ישראלי. לדבריו, האירוע יתקיים ב-13 בפברואר, 2019, והוא ייערך באולם שמחות באור עקיבא או בפנימייה. "חבר שלנו לכיתה מקיים מגעים עם בעל אולם שמחות שהוא קרוב שלו כדי לארח אותנו", אומר שוואלם.

מנהל התיכון בישיבה ומחנך כיתה י"א, אהרל'ה פוגל, מדגיש, כי הישיבה מקיימת שיתוף פעולה עם הפנימייה בכמה תחומים, וחלק מאותו שיתוף פעולה הוא לעזור ולתמוך בתלמידים שנמצאים במצוקה במטרה להגשים להם חלום.

כאמור, כדי להשלים את כל ההכנות והדברים הדרושים לקיום האירוע, החליטו תלמידי הישיבה לפנות אל הציבור הרחב באמצעות אתר מימון המונים ולבקש תרומות כספיות. "יש הרבה דברים שהצלחנו לגייס לטובת האירוע, אבל כדי שבעזרת השם נוכל לקיים את כל המתוכנן, וכדי שלא יחסר לנו שום דבר, חסרים לנו 6,000 שקל בלבד. לכן אנו מזמינים את הציבור לעזור בתרומה להגשמת חלומם של התלמידים. כולנו תקווה שנוכל לגייס את הסכום כמה שיותר מהר, ובעזרת השם נצליח להגשים חלומם של הילדים שיזכו גם הם לבר-מצווה", אומר שוואלם.

המנהל פוגל אמר, כי הוא גאה בתלמידיו על היוזמה: "אני גאה ובטוח בתלמידים שלנו שיעשו את כל שביכולתם כדי להצליח בפרויקט".