מאז ה-1.1.19, שבתו תלמידי כיתה ח' בבית הספר חופים שבשכונת עין הים בחדרה. שמספר ימים אף שבתו איתם לאות הזדהות גם כיתות ז' וט' בחטיבת הביניים.

שלט שנתלה על בית הספר. צילום רנית שני נבון

בעקבות השביתה, החליטו בעיריית חדרה לבטל פגישת גישור בין ועד ההורים לנציגי העירייה שהיתה אמורה להתקיים לפני עשרה ימים, אך לבסוף התקיימה הפגישה אתמול (יום א') ובה נכחו סיגלית איצקוביץ, מנהלת אגף החינוך בעירייה ומפקח המחוז של משרד החינוך. בסופה של הפגישה הוחלט על סגירתה של חטיבת הביניים, החל מהשנה הבאה.

בהודעה שהוציא ועד ההורים לאחר הפגישה כך נכתב: "הורים יקרים, כידוע לכם התקיימה הערב פגישה בה נכחו מפקח המחוז, סיגלית ונציגות ההורים. לאחר שהרשות הבינה כי אינה יכולה לעמוד בהתחייבויותיה להקמת החטיבה ו/או הקמת מבנה ראוי לניהול תקין של חטיבה, הוחלט על ידה כי החל משנת הלימודים הבאה תיסגר החטיבה (יוקפא סמל המוסד) ותלמידיה הנוכחיים יפוזרו בחטיבות האחרות בעיר. צר לנו כי זו דרכה של הרשות לפתור את הבעיות בחטיבה, אולם, עדיפה האמת על פני הבטחות שווא. הועלתה האופציה להקפיא את המהלך על מנת לבדוק רצונם של תלמידי כיתה ו' וז' להישאר. אולם אופציה זו נותרה פתוחה כרגע וללא תשובה חד משמעית".

"משכך הם פני הדברים, איננו רואים הצדקה להמשך ההשבתה והתלמידים יחזרו מחר לשגרת הלימודים תוך העברת מסר על ידי ההורים שעליהם לעשות הכל ולהירתם ללמידה משמעותית ולסיים את הלימודים השנה על הצד הטוב ביותר. למען הסר ספק, גם אם בסופו של דבר סגירת החטיבה תוקפא, תלמידי כיתה ח' יוכלו לעבור לבתי ספר אחרים ולא ימנעו זאת מהם כפי שנעשה עד כה. מיותר לציין, כי הייתה היום שיחה מאוד קשה ולא נלאה אתכם בכל פרטיה. תודה רבה לכולם על שיתוף הפעולה, זה לא מובן מאליו שכולנו מאוחדים."

לאחר ההודעה שהופצה להורי התלמידים, הביעו חלק מההורים אכזבה קשה, בעיקר בגלל הבטחות שלטענתם קיבלו בעבר מהעירייה, על הקמת קריית חינוך, שתכלול בנוסף לחטיבה גם תיכון, קומפלקס ספורט הכולל אולם, מגרש כדורסל ואף בריכה היתה מתוכננת. הבטחות שהיו בתחילה תקפות לספטמבר שנת 2018 אז המבנה הראשון עבור תלמידי החטיבה היה אמור להיות מאוכלס, אך במהלך הזמן נדחה מועד  בניית התיכון שוב ושוב וכעת הוא עומד על ספטמבר 2020.

הדמייה של קמפוס חופים העתידי

בישיבה שנערכה עוד בשנת 2017 בשכונת עין ים מול התושבים, פירט ראש העירייה גנדלמן על המתוכנן במתחם קריית החינוך, אך כשנשאל מתי בנייתו אמורה להסתיים ענה "פה אני נזהר מלהתחייב, אני לא מדבר על תאריכים, אני הבנתי איפה אני חי ולא אנקוב בתאריכים".

בעניין ההודעה הרשמית של ועד ההורים, מסרו מעיריית חדרה כי "עיריית חדרה מקדמת הקמתו של קמפוס קהילתי חופים, שיכלול תנאי למידה מיטביים לכל שכבות הגיל, מכיתה א' ועד י"ב, ובכלל זה חטיבת ביניים. הצפי לסיום הקמת הקמפוס הוא ספטמבר 2020, ועד לפתיחתו לא יתבצע בבית הספר רישום לחטיבת הביניים".