תלמידי בית הספר היסודי ניצנים בשכונת נווה חיים בחדרה נאלצים גם השנה להתמודד עם האתגרים שמזמן להם החורף. לטענת הורי התלמידים, דרך הגישה לבית הספר רצופה בורות מלאים במים, וילדיהם מתקשים להגיע ברגל ללימודים. חלקם גם מגיעים רטובים לגמרי. "ברגע שיורד גשם, ההורים מסיעים את ילדיהם לבית הספר, והדבר גורם לעומס תנועה ולסכנת נפשות", הם אומרים.

בית הספר ניצנים שוכן ברחוב הכנסת. תושבים בשכונה מספרים, כי כמעט כל רחובות השכונה הופכים בחורף למאגרי מים. כך המצב גם ברחוב הכנסת שמוביל לבית הספר. לטענת ההורים, הרחוב מלא בורות מים, והנסיעה בו הפכה לסיוט. "כאשר ילדינו הולכים ברגל לבית הספר, הם נרטבים מהמים שהמכוניות מתיזות עליהם", מספרת אחת האמהות.

הדרך לבית הספר. "הילדים נרטבים" | צילום: אלבום פרטי

יו"ר ועד ההורים בבית הספר, אשר זמיר, אב לתאומים בכיתה ו', מסביר: "הבית שלי נמצא במרחק של כ-100 מטר מבית הספר, וכאשר יורד גשם אני נאלץ לקחת את הילדים ברכב. כל יום בבוקר וגם אחרי הצהריים נוצר פקק תנועה גדול, וזה בפני עצמו סכנה לילדים".

לדברי זמיר, כלי רכב שעוברים מתיזים עליהם מים. "אנחנו מדברים על ילדים קטנים שהולכים עם תיק על הגב והם נכנסים לכיתה רטובים. אי אפשר לסבול את המצב הזה", הוא אומר.

אם לילדה בכיתה ה' מספרת, כי היא מביאה את בתה כמעט כל יום לבית הספר, אף שהמרחק מביתה לבית הספר אינו גדול. "לחצות את הרחוב ברגל זה אתגר גדול. לפעמים אני לוקחת אתי זוג נעליים נוסף לילדה, כדי שתחליף בכיתה. אני רואה לא מעט ילדים רטובים כאשר הם נכנסים לכיתה. זה מצב בלתי-נסבל וחייבים לשים לו סוף".

לדברי אותה האם, גם כאשר לא יורד גשם המצב נשאר גרוע, מאחר שמי הגשמים נשארים לאורך ימים בבורות שברחוב. "הילדים הולכים על המדרכות ונרטבים מהמים שנשארים בבורות".

יו"ר ועד ההורים טוען, כי הבעיה ידועה לעיריית חדרה. לדבריו, ההורים פנו לעירייה כדי שתטפל בה, אך לשווא. "העירייה טוענת כל הזמן שצריכים מיליוני שקלים כדי לפתור את הבעיה", אומר זמיר. "אנחנו פונים אליהם לעשות זאת בשלבים, במשך שבע שנים. נכון, אי אפשר לפתור את הבעיה במכה אחת, אבל אפשר בשלבים".

מעיריית חדרה נמסר: "עם קבלת הפנייה יצא רכב מיוחד לתיקון מפגעים בכבישים ותיקן את הבורות שנוצרו".