מתחם המיקס חדרה. יהיה פתוח לחלוטין בשבת? | צילום: לירן טטרו

הקרב על השבת בחדרה נמשך: נדחתה ישיבת המועצה שהיתה אמורה להיערך ברביעי הקרוב.

על פי החלטת ראש העיר, ישיבת המועצה שנועדה ליום רביעי 17.4.19 בנושא פתיחת עסקים בשבת תידחה וזאת על מנת למצות את דיוני הקואליציה בנושא. "על מועד חדש תבוא הודעה", נמסר מהעירייה.

כפי שפרסמנו הבוקר ב'מיינט חדרה', מסתמן כי כרגע אין רוב לפתיחת עסקים נוספים בשבת בחדרה, כאשר חברי הקואליציה חדוה יחזקאלי וצ'יקו וקנין מתנגדים למתווה החדש של פתיחת עסקים נוספים בפאתי העיר.

בעקבות כך, מתח חבר מועצת העיר שי ברכה, ביקורת חריפה על חלק מחבריו לקואליציה, בעקבות התנגדותם לחוק עזר לפתיחת עסקים בשבת. "הציבור ישפוט אתכם בבחירות הקרובות, והציבור יעניש את אלה שבגדו בו", אמר.

ישיבת מועצה בחדרה (צילום: לירן טטרו)

זאת בעקבות הישיבה שהתקיימה בשבוע בעבר. על סדר היום היתה הצעת חוק עזר לפתיחת בתי עסק בימי המנוחה. מדובר בהצעה שיזם ראש העירייה, צביקה גנדלמן, על סמך הצעה קודמת של ברכה, בסעיף, "פתיחת בתי עסק מסוג חנויות, קיוסקים וסופרמרקטים בימי המנוחה".

בשנת 2014 אישרה העירייה חוק עזר, שעל-פיו ייפתחו חלק מהעסקים בשבת. מדובר בעסקים כמו מרכזי ספורט, בתי עינוגים ובתי אוכל. חוק זה אוסר פתיחת חנויות ומרכולים. אחד הסעיפים בחוק קובע, כי ראש העירייה רשאי להתיר פתיחת בתי עסק, קיוסקים וסופרמרקטים בימי המנוחה, באישור מועצת העיר. 

גולשי מיינט חדרה קבעו: לפתוח עסקים בשבת
 
ב-2.4 העלנו לאתר סקר בו שאלנו את הגולשים, זאת על רקע הימים המכריעים בהצעת הסדר בנושא במועצה - "האם אתם בעד פתיחת עסקים בחדרה בשבת?". 

לגולשים ניתנו 4 אפשרויות כאשר ההצבעה התנהלה במשך כמה ימים. והתוצאות? מתוך 495 מצביעים - הרוב רוצה עוד חנויות פתוחות בשבת בעיר. 

סקר מיינט חדרה לפתיחת עסקים בשבת - אפריל 19'

התוצאות המלאות:

1. לפתוח הכל, כולל מרכז העיר בשבתות. יש גם חילוניים בעיר הזאת - 51.7% (256 הצבעות).
2. לקבל את ההצעה העדכנית: כל מה שבגבולות העיר לפתוח - 31.3% (155 הצבעות)
3. ממש לא. יום אחד מנוחה בשבוע לכולם - 12.3 (60 הצבעות).
4. להשאיר כמו שהיה עד היום: בתי קפה ומסעדות בלבד בפאתי העיר - 4.7% (23 הצבעות).