נבחרת הרובוטיקה של חטיבת הביניים מתיכון מקיף למדעים ואמנויות זכתה במקום הראשון בתחרות הארצית. הנבחרת התארחה השבוע אצל ראש העיר צביקה גנדלמן.

התלמידים הגיעו ביחד עם מנהלת התיכון אילנה שטרהל ומנהלת חטיבת הביניים רחל סבח, והציגו בפני ראש העיר ומנהלת אגף החינוך סיגלית איציקוביץ את הדגם שיצרו לתחרות.

נבחרת הרובוטיקה במפגש עם ראש העיר | צילום: דוברות עיריית חדרה

רובוטיקה הוא מקצוע המפתח חשיבה לוגית הנדסית רב תחומית בניתוח, תכנון ובנייה הכוללת את מירב מקצועות הטכנולוגיה: אלקטרוניקה, תוכנה, מכאניקה ובקרה, ובכך מקדמת ההשתתפות בתחרות טיפוח מצוינות מדעית-טכנולוגית.

נבחרת הרובוטיקה FLL של חטיבת הביניים, תלמידי כיתות ז'-ח' בהובלת מנהלת אשכול פיס עירית חריס, סיימה במקום ה-1 בתחרות המחוזית בתחום אסטרטגיה וחדשנות, ובעקבות כך העפילה לגמר הארצי וזכתה במקום ה-1 בתחום "הפתרון החדשני". על זכייתם קיבלו את פרס החדשנות העולמית (Global Innovation reward) לשנת 2019, אשר נועד לסייע לקבוצה לפתח את הפתרון החדשני שלה.

תוכנית (FLL  (First Lego League הבינלאומית חושפת תלמידים צעירים לאתגרים הנדסיים על ידי בניית רובוט אוטונומי לביצוע משימות על גבי לוח משימה. התלמידים חוקרים אתגרים עימם מתמודדים מדענים ומהנדסים בימינו, מפתחים יצירתיות ודרכי חשיבה ומקבלים כלים להתמודדות עם תהליך פיתוח טכנולוגי.

ראש העיר שיבח את התלמידים ואת בית הספר על ההישג, והעניק לכל אחד מתלמידי הנבחרת שי צנוע ותעודת הערכה.