מדי יום עולות ב"מיינט חדרה" סוגיות הקשורות לבעיות שתושבי חדרה נתקלים בהן, במקרים כאלו, כתבי מיינט מקפידים לבקש את תגובת העירייה והגופים הנוספים האמונים על כך (משרדי ממשלה למשל).

לאחרונה, נתקלנו במספר מקרים בהם מהעירייה ומגופים נוספים נאמר למיינט שהבעיה שעלתה בכתבה תטופל או תתוקן, אך בפועל, לא חל כל שינוי וחזרנו לשאול - מדוע?

עמוד החשמל שנמצא סמוך לבתי מגורים

 ב-19 לנובמבר התפרסמה הכתבה בה תושבים מרחוב רמב"ם סיפרו על הפחד והחשש מעמוד חשמל שגדל והפך "למפלצת" בסמוך לביתם.

השכנים, לצד העמוד, כבר אובדי עצות | צילום: איתמר רותם

כשפנינו אל העירייה לשאול כיצד ניתן לסייע להם, נמסר מהעירייה: "כפי שנענתה התושבת, פנייתה הועברה לטיפולו של מנהל אזור חדרה בחברת החשמל, וזאת מאחר שאין בסמכות העירייה כדי להורות לחברת החשמל בעניין זה. בנוסף פנתה העירייה למשרד להגנת הסביבה, שהוא סמכות האכיפה לנושא זה, והשבוע יגיע צוות בדיקה של המשרד לבחון את המקום".

מכיוון, שבבדיקה מול התושבים נאמר לא הגיע צוות בדיקה באותו שבוע, כפי שנכתב מהעירייה, אז המשכנו לחכות אך לאחר יותר מחודש שלא חל שינוי, החלטנו לפנות אל המשרד להגנת הסביבה בשאלה: "האם ומתי קיבלתם פנייה מעיריית חדרה בנושא? ".

לאחר מספר ימים, בהם בדק משרד איכות הסביבה את הסוגיה נכתב ל"מיינט" בתגובה: "לפי המידע שבידינו, המשרד לא קיבל פנייה מעיריית חדרה בנושא זה".

פנינו שוב לעיריית חדרה, לשאול הכיצד? מעיריית חדרה נמסר "אף על פי שאין זה מסמכות העירייה להורות לחברת החשמל בעניין זה, פנתה העירייה למנהל אזור חדרה בחברת החשמל, אשר השיב שהנושא יטופל ישירות מול הפונים. בנוסף, לעיריית חדרה חלק בכל קשר הקיים, בנושא זה ובנושאים אחרים, בין המשרד להגנת הסביבה לבין איגוד ערים לאיכות הסביבה, וזאת מתוקף היותה השותפה הבכירה באיגוד הערים".

יש לציין, שבהמשך התגובה ל"מיינט", לאחר שבדקו את הסוגיה שעלתה בכתבה, משרד איכות הסביבה הודיע למיינט, שב17 לינואר צפוי היה להגיע בודק מטעמם אל המקום..

אין יציאה נגישה לקשישים ונכים מבית האבות

ב21 לדצמבר, התפרסמה הכתבה עם הכותרת האופטימית "חומות של תקווה: בעיית נגישות עבור חלק מקשישי בית אבות בחדרה - צפויה להיפתר". הכתבה מתארת את הקושי של פרל וילקה כמרותקת לכיסא גלגלים, לצאת בכוחות עצמה לטיול קצר מבית האבות "משכנות הזהב" זאת עקב דרך העפר המשובשת מהכניסה לבית האבות אל הרחוב. הכותרת היתה אופטימית כי בעקבות פניית מיינט לעירייה נמסר דאז: "בתחילת השבוע (ראשון או שני) ייצא למקום צוות של אגף התפעול ויבצע עבודות בדרך העפר, כולל פיזור והידוק אספלט גרוס, כדי לאפשר מעבר ותנועה בדרך".

דרך כורכר המקשה על כסאות גלגלים בכניסה לבית האבות. צילום: איתמר רותם

יותר מחודש עבר מאז התשובה של עיריית חדרה בנושא, אך עד עתה לא חל שינוי בנגישות. לפני כשבוע, נפטרה פרל וילקה ז"ל, שאף התראיינה לסרטון שהתלווה לכתבה.

ביתה של פרל, קלייר, מקווה שלפחות עבור קשישים מוגבלים אחרים, השינוי שאותו העירייה הבטיחה לפני כחודש, אכן יקרה לבסוף, ויאפשר לקשישים אחרים המרותקים לכיסאות גלגלים לצאת בכוחות עצמם מבית האבות לטיול רגוע ברחוב.

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "כפי שהובטח, כבר למחרת הפנייה יצא צוות של אגף התפעול וביצע עבודות לפיזור והידוק אספלט. ככל הנראה, מזג האוויר הסוער והגשמים העזים גרמו לבורות חדשים והם יתוקנו בקרוב".

אך משיחה עם הנהלת בית האבות, היה במקום תיקון נקודתי של בור ספציפי, אך לא היה כל ניסיון של יצירת דרך שתאפשר מעבר חלק מבית האבות אל הרחוב ואף לא יצרו איתם קשר בנושא".

הכאוס בכניסה לתחנת הרכבת בחדרה בשעות העומס

ב11 לינואר התפרסמה הכתבה "כאוס בכביש הכניסה לרכבת חדרה: הבלגן הזה עוד ייגמר באסון".

הכתבה, מתארת את המצב הבעייתי בכניסה לתחנת הרכבת בשעות העומס, חלק מהמצב הזה נגרם גם מחוסר אכיפה במקום, כשפנינו לעיריית חדרה נאמר : האחריות בנושא הסדרת התנועה באזור הרכבת היא משטרת חדרה. אף על פי כן, עם קבלת הפנייה הורה מנהל האכיפה להגביר נוכחות ופיקוח עירוני במקום".

חלק נוסעים, חלק ממתינים | צילום: איתמר רותם

התשובה של העירייה נשלחה למיינט עוד ב23  לדצמבר, כמעט כחודש עבר מאז ערכנו מספר שיחות עם נהגי מוניות העובדים באופן קבע מול תחנת הרכבת, ולטענתם לא חל שום שינוי באופן האכיפה על נהגים המעכבים את התנועה בכניסה לתחנה בשעות העומס.

פנינו שוב אל עיריית חדרה כדי לברר מדוע לא חל שינוי באכיפה בזמני העומס מול תחנת רכבת, מהעירייה נמסר "כפי שציינו, הנושא נמצא באחריות משטרת חדרה. למרות זאת, אגף ביטחון ואכיפה של עיריית חדרה מבצע ביקורות במקום באמצעות פקחים, הן בגלוי והן בלבוש אזרחי, על מנת שהליך הבדיקה יהיה יעיל ובזמן אמת".