הקולנוע חוזר לחדרה, בקטנה: מידי יום רביעי אחרון בכל חודש בשנה יארח המתנ"ס באולגה את מיטב הסרטים הדוקומנטריים הישראלים כשלפני ההקרנה יוכל הקהל להגיע וליהנות גם משלל כיבודים, מרקים, משקאות חמים וקלים ומאפים, הכיבוד והשתייה כבר כלולים במחיר הכרטיס לסרט, כ35 שקלים.

אולם התרבות בגבעת אולגה | צילום: איתמר רותם

זהו הפרויקט החדש שנקרא  "קולנוע בגבעה" ויתחיל היום ,יום רביעי (30.1) בשעה 20:00. הסרט יוקרן באולם התרבות במתנ"ס ששופץ והוכן במיוחד לכך, עם כ-155 מקומות בשילוב עם מערכות הגברה תאורה והקרנה חדשות.

"מדובר בפרויקט תרבות חדשני ומרתק ואנחנו שמחים לארח אצלנו באולם התרבות את מיטב הסרטים הישראליים וכמובן מפגש עם יוצריהם. קהל היעד שלנו הוא כל שוחרי התרבות באשר הם וכמובן שבראש ובראשונה תושבי השכונה שלנו. אני בטוחה שהפרויקט יצבע את השכונה בצבעי תרבות ואמנות חדשים ונפלאים. נשמח לראותכם אצלנו"  אומרת מנהלת מתנ"ס גבעת אולגה, איה אנגל.

המנהל האומנותי של הסדרה הוא מיקי שטיינר, במאי דוקומנטרי בעצמו ומנהל אומנותי של פסטיבלי מוסיקה וקולנוע, בראיון ל'מיינט' הוא מספר איך עלה הרעיון ואיך הם הביאו אותו לידי ביצוע: "אני יוצר דוקומנטרי ולאחר שהסתובבתי בארץ עם סרט שאני יצרתי,על יוסי בנאי, החלטתי להקים סינמטק דוקומנטרי במושבה בה אני גר - בנימינה.

"השנה התחלנו שם את העונה החמישית של סרטים דוקומנטריים ישראלים ומפגש עם יוצריהם במיזם שנקרא 'ימים של קולנוע' ורבות מן ההקרנות מלאות והכרטיסים אוזלים. הקהל מגיע בהמוניו והתגובות החמות שאנו מקבלים עשה טעם לעוד. מתוך הכרות קודמת פניתי לאיה אנגל מנהלת מתנ"ס גבעת אולגה והצעתי לה שנלך על מיזם דומה גם בגבעת אולגה. פנינו למפעל הפיס לקבלת תמיכה ונענינו בחיוב. אנחנו שמחים ש"קולנוע בגבעה" יוצא לדרך ושבשורת הקולנוע הדוקומנטרי תהדהד גם מלב גבעת אולגה. אנחנו משוכנעים ונעשה הכל כדי שהפרויקט הזה יצליח".

קולנוע הגבעה חדרה

שטיינר מוסיף: "לקראת פתיחת העונה בנינו תכנייה של 12 סרטים ישראלים דוקומנטריים מעולים. מיתגנו את הפרויקט קראנו לו בשם-קולנוע בגבעה, המעצבת המוכשרת לירון טלמור עיצבה לו פנים  ושפה גראפית. ועכשיו בימים שלפני הבכורה אנחנו עסוקים במרץ ליידע את העולם בכלל ואת גבעת אולגה בפרט שהבשורה הגיעה ושזה קורה, המטרה שלנו זה לראות אולם מלא" מספר שטיינר וממשיך: הקונספט הוא סרטים דוקומנטריים ישראלים ומפגש עם היוצר שלהם.

"בחרנו סרטים עטורי שבחים ועטורי פרסים כאלו שהצליחו בעולם כולו וגם בארץ, אבל בגלל שהם דוקומנטריים ונחשבים נישתיים אז לא הרבה קהל זכה לראות אותם. הסרטים האלו על פי רוב לא מגיעים לבתי הקולנוע המסחריים ולנו חשוב שיראו אותם.  הסרטים הדוקומנטריים הישראלים עושים כבוד ליצירה הישראלית בפרט ולישראל בכלל בכל העולם ויש לנו את הזכות ותחושת השליחות להנגיש אותם לכמה שיותר אנשים".

הסרט שיוקרן ביום רביעי הוא "פוטו פרג'" של קובי פרג' המספר על משפחתו וקורותיהם של עשרת האחים והאחיות שעלו מבגדד בשנות החמישים וטיפסו בסולם ההצלחה מן המעברה לארמון, וחידת התפוררותה הכואבת של משפחת הצילום הראשונה בישראל. מיד לאחר ההקרנה, יתקיים מפגש עם יוצר הסרט קובי פרג', שדרן, שחקן, במאי קולנוע ותסריטאי. קובי שמככב בסדרה סברי מרנן, כיכב בסדרה הפיג'מות. ב-2018 החל לשחק גם בהצגה "ציד המכשפות" מאת ארתור מילר, בבימויו של גלעד קמחי בתיאטרון הקאמרי, בתפקיד הכומר ג'והן הייל. באותה שנה, החל לעבוד על הצגה חדשה בשם "לילה אחד מרקוביץ'" בתיאטרון בית ליסין.

בחודשים הבאים יוקרנו  גם "משפחה בטראנס" עטור הפרסים של אופיר טריינין ובהמשך גם "הסודות של איידה" של אלון שוורץ ובהמשך גם סרט על אורי זוהר. למעוניינים להתעדכן, כל הפרטים על הסדרה של "קולנוע בגבעה" נמצאים באתר מתנ"ס גבעת אולגה. בעמוד הפייסבוק של מתנ"ס גבעת אולגה ובעמוד הפייסבוק של "קולנוע בגבעה", כמו כן, ניתן לעשות מנוי שנתי ל12 סרטים בעלות של 300 ש"ח.