הורים לילדי שלושת הגנים בשכונת הפארק בחדרה מתלוננים על הארוחות בצהרונים. לטענתם, הסיבה לארוחות הדלות היא הימצאותם בגנים של ילדים אלרגיים שמנועים לאכול מיני מאכלים, כמו שוקולד. להורים אין טענה כלפי הילדים האלרגיים, אך הם טוענים, כי מפעילי הצהרונים צריכים למצוא תחליף הולם למוצרים האלרגניים.

לטענת ההורים, באחרונה הם גילו כי במחלקת "פנאי העיר" שמפעילה את הצהרונים בשלושת הגנים "מורן", "אילון" ו"קדרון" החליטו לשנות את תפריט הארוחות. "הילדים שלנו אכלו לחם יבש בלי אף ממרח, כי יש ילדים אלרגים לשוקולד", אומרת אחת האמהות. בנוסף, היא טוענת, כי בעקבות המצב הילדים הפסיקו לקבל שניצלים.

פרוסת לחם עם שוקולד. ההורים מבקשים להחליף בריבה | המחשה: Shutterstock

דוד קוזלובסקי, אב לילדה בת שלוש שלומדת בגן קדרון מספר, כי באחרונה נדהם לגלות שבתו מקבלת בארוחת ארבע פרוסת לחם בלי אף ממרח. "אין לנו בעיה עם הילדים האלרגיים, אבל במקום להביא ממרחים אחרים כמו ריבה או תמרים, נותנים לילדים שלנו פרוסות יבשות. בנוסף מצאתי, כי גם ארוחת השניצל הופסקה והילדים נאלצים לאכול רק את התוספת".

אחת האמהות כתבה בפייסבוק: "בגנים אסור להכניס שוקולד. אף אחד במחלקות החינוך או בפנאי העיר לא הצליח להביא תחליף. מובילת הצהרון בגן מוציאה מכספה כדי לתת לילדים ממרח תמרים".

קוזלובסקי סיפר, כי ההורים משלמים בכל חודש 850 שקל בעבור ארוחות הצהריים וארוחות ארבע, ובפועל "ילדינו מקבלים פרוסות לחם יבשות".

מהעירייה נמסר: "הצהרונים העירוניים פועלים לפי חוק הפיקוח על הצהרונים האוסר על הכנסת ממרחים מתוקים המכילים סוכר. באשכול הצהרונים המדובר לומדים שני ילדים עם אלרגיות מסכנות חיים, ופנאי העיר דואגת לספק עבורם סביבה בטוחה ונטולת אלרגנים ולכן מסופקים לילדים תוספת של פירות העונה בנוסף ללחם (הטרי) שהילדים מקבלים בכל יום".