מרכז חדשנות ויזמות בתחום אנרגיה מתחדשת, ראשון מסוגו בישראל, הושק בחדרה בהובלת העירייה, ויפעל במסגרת החברה הכלכלית חדרה ובשיתוף חברת OTWOI בראשות אורן סמיניאן.

ערב ההשקה התקיים במשרדי החברה הכלכלית במעמד ראש העירייה צביקה גנדלמן, שהסביר כי המרכז לחדשנות יאפשר ליזמים בתחילת דרכם להתקדם בסטארט-אפים בתחום האנרגיה, ויחזק את תדמיתה של חדרה כעיר האנרגיה של ישראל.

חניכת המרכז לחדשנות בחדרה | צילום: דוברות עיריית חדרה

לאירוע ההשקה הגיעו בכירי תעשיית האנרגיה בישראל וכן נציגי שגרירויות, ביניהם סגן שגריר קזחסטאן וראש המסחר של שגרירות רוסיה בישראל, וכן אנשי סטרט-אפ, מנהלי קהילות חדשנות, נציגים מחברת החשמל, נציגי חברות אנרגיה מהארץ ומחו"ל ואחרים. אורח הכבוד היה פרופ' סימון ליצין שהוזמן לעמוד בראש המרכז.   

במתחם מוצעת תוכנית מנטורים, אשר יעניקו ליזמים את ההדרכה, ההכוונה, והכלים הנחוצים להצלחה בתחום.

כחלק מפעילות המתחם יתקיימו אירועים חודשיים ושנתיים, כולל בינלאומיים, לחשיפת החידושים בתחום, ולעידוד היצירתיות והחדשנות, חשיפה למשקיעים, תעשייה מקומית וגלובלית, גורמי ממשלה, רשויות מקומיות, אקדמיה, וגורמים מובילים בתעשייה האנרגיה והטכנולוגיה במטרה לעודד שיתופי פעולה ועסקאות בתחום.

מרכז החדשנות לאנרגיה מתחדשת צפוי לעבור לקמפוס המערבי בחדרה בשנה הקרובה. המרכז ילווה, יקדם וימסחר סטארט-אפים בתחומי האנרגיה כגון סולאר, הובלה, אחסון ועוד. כמו כן יציע המרכז ליזמים כר נרחב לפעילות בשיתוף העירייה, החברה הכלכלית, ושותפים במרכז.

בנוסף ישמש המרכז גם כמרכז מבקרים המזמן הזדמנויות ליצירת קשרים ושותפויות.

בערב ההשקה הסביר מנכ"ל החברה הכלכלית חדרה, שי טרנסט כהן.   כי כמו בכל תחום, גם בתחום האנרגיה המתחדשת מתהדרת ישראל ביזמויות מרשימות. עם זאת, תחום האנרגיה עדיין אינו מפותח כמו תחומים כמו הסייבר או הפינטק (טכנולוגיה פיננסית), ואינו מושך יזמים צעירים. על מנת לייצר עניין ולעודד יצירת מיזמים חדשים ועידוד יזמים להיכנס לתחום, יש לייצר קהילה ועניין, וכמובן שיש לתת ערך ממשי לאותם יזמים. במסגרת זו הושק המרכז לחדשנות ואנרגיה מתחדשת אשר חרט על דגלו יצירת מודעות לתחום ויצירת תשתית ליזמים לפתח וליישם את המוצר והטכנולוגיה שלהם בשיתוף פעולה עירוני.