כתב אישום הוגש נגד מספר תושבי שטחי יו"ש לאחר שבמשך תקופה לאחרונה, היו אחראים על גל גניבות של טרקטורים ומכוניות מאיזור חדרה.

החשודים נעצרו על ידי לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל לאחר שגנבו טרקטור מגבעת אדה וביום חמישי (24.01.19) הוגש נגדם כתב אישום חמור בגין גניבת רכבים, טרקטורים ורכוש בשווי של כחצי מיליון שקלים.

מכתב האישום שהוגש בסוף השבוע על ידי מחלקת התביעות של משטרת ישראל בבית משפט השלום בחדרה נגד 6 הנאשמים עולה כי פעלו בדפוסי פעולה ושיטות ביצוע קבועים בכך שהיו מסיגים גבול ופורצים לבתים בכדי לאתר את מפתחות הרכבים אותם היו מעמיסים על גבי משאית ומבריחים לשטחי יהודה ושומרון.

אחד מהטרקטורים הגנובים נתפס בשעת מעשה | צילום: דוברות המשטרה מג"ב

3 הנאשמים המרכזיים, 3 שוהים בלתי חוקיים מטול כרם נעצרו על ידי שוטרי ובלשי מג"ב לאחר שב- 13.01.19 לפנות בוקר גנבו טרקטור מגבעת עדה, יצרו קשר עם חשוד נוסף, נהג משאית, שותף מכפר קאסם שהגיע למקום, העמיס את המשאית ונסע לכיוון שטחי יו"ש.  עם הגעת המשאית למעבר חוצה שומרון עצרו הבלשים את המשאית והנהג החשוד.

באותו הזמן הזעיקו החשודים חשוד נוסף, נהג מכפר קאסם שאסף אותם מהיישוב. הרכב ובו 4 הנאשמים נעצר כאמור על ידי הבלשים עם יציאתם מגבעת עדה.

מהחקירה עלתה זהותו של נאשם נוסף ששימש כמתווך ואיש הקשר עם הנהגים. בזמן הגניבה האחרונה הוא היה בטורקיה ועם חזרתו הוא נעצר בשדה התעופה בן גוריון.

מכתב האישום עולה כי הכנופייה גנבה 6 טרקטורים מתוכם 1 שנגנב מפורת ושקע במהלך הגניבה והנאשמים השאירו אותו בשטח ו- 5 שנגנבו מגבעת עדה כשלאחר גניבתו של האחרון (13.01.19) כאמור נעצרו והטרקטור הוחזר לבעליו.

עוד עולים מכתב האישום כשמונה אירועים של פריצות לבתים וגניבת רכבים ורכוש וביניהם גניבת רנג'ר, טרקטורון וטרקטורון צעצוע חשמלי מאביאל, גניבת רכב מכפר ויתקין, התפרצות וגניבת רכב מהרצליה, גניבת רכב גולף חשמלי מביתן אהרון, גניבת קלנועית מבית הלוי ושתי התפרצויות לבתים וגניבת רכשו ורכבים מקריית אונו.

כאמור כל העבירות המיוחסות בכתב האישום בוצעו בין החודשים נובמבר 2018 לינואר 2019 במהלכם פעלו במג"ב נגד הכנופיה תוך הפעלת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים מאוד שאפשרו את גיבוש התשתית הראייתית נגדם והגשת כתב האישום החמור. 

בין האישומים בכתב האישום: גניבת רכבים, זיוף סימני זיהוי של רכב, כניסה לישראל שלא כחוק, התפרצויות לדירות, שיבוש הליכי משפט ועוד.