בור גדול שנפער בערוגה במדרכה ברחוב צה"ל מטריד את התושבים. לטענתם, זה כחצי שנה הבור קיים, והוא מאיים על שלומם של הולכי הרגל.

תושבת הרחוב המתגוררת בסמוך למפגע סיפרה, כי פנתה פעמים רבות למוקד העירוני והתריעה על הבור. לטענה, היא אף שוחחה עם גורמים למיניהם בעירייה, אך דבר לא נעשה בנדון.

"במהלך אין-ספור שיחות והתרעות למוקד העירוני, הבטיחו לי שפנייתי הועברה לטיפול, אך דבר לא קרה. כשהנכד שלי רוכב על אופניו על המדרכה, הוא עלול ליפול לבור, ואני כל הזמן שומרת עליו. הולכי רגל מבוגרים עם עגלות קניות צועדים בדרך הזאת למתחם הקניות מיקס הקרוב. מישהו עוד ישלם על כך ויקרה פה אסון".

הבור ברחוב צה"ל. סכנה להולכי הרגל

עוד סיפרה התושבת, כי בפנייתה האחרונה לעיריית חדרה בנושא, נאמר לה שהטיפול בבור הועבר למחלקת תביעות נזקי קבלן. "העירייה מסירה את האחריות ממנה ומעבירה לקבלן האיסוף או הגזם. בפועל, מי שאחראי לבטיחות הצועדים ברחוב העירוני זה העירייה, לא קבלן האיסוף. העירייה צריכה לסייע לנו עם המפגע הזה עכשיו, כי חצי שנה כדי לסתום בור זה יותר מדי זמן וזאת שערורייה".

אחד השכנים הוסיף: "עכשיו זה עוד מילא, אבל החורף בפתח ותהיה פה בריכת מים. אין שום סיבה שבאמצע המדרכה יהיה בור עצום כזה שיסכן אותנו. אין גם סיבה שהרכב העירוני יאסוף מכאן גזם ובכך יפגע במדרכה, משום שזוהי אינה עמדת גזם".

מעיריית חדרה נמסר: "חלק מתושבי הרחוב משליכים גזם בערוגה, במקום לאספו לערימה מול ביתם לקראת האיסוף. הפינוי החוזר ונשנה של גזם מהערוגה יצר בה בור, אשר מינהל הרובע כיסה כבר מספר רב של פעמים, ובאחרונה אף כוסה בקרצוף שחור.

"עקב הישנות התופעה, יפעל אגף התפעול לגנן את הערוגה, בתקווה שהדבר ימנע מהתושבים להשליך בה את הגזם ובכך תיפתר היווצרות הבור.

"כמו כן, תתוגבר האכיפה ברחוב כדי לצמצם את השלכת הגזם בערוגות, וכדי שהתושבים יערמו את הגזם בפתח הבית על פני המדרכה או על פני הכביש, באופן שלא ייחסם המעבר".