הסכסוך בין ועד העובדים בעיריית חדרה להנהלת העיר שהיה נראה כי עולה מדרגה - נרגע מעט.

היום נודע כי בכוונת הועד להשבית את השעתיים הראשונות של יום הלימודים בחמישי (3.1) כאות מחאה.

ואולם, לאחר פגישה שהתקיימה בין ראשי ועד העובדים למנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, בוטלה השביתה מחר.

בין היתר הןשגו הסכמות לפיהן יוקפאו כל הצעדים האירגוניים וכן יוקפא המכרז למשרת סמנכ"ל חברה וקהילה, עד ל-16.1.19. במהלך הזמן עד אז ינהלו הצדדים מו"מ בנוגע לסכסוך העבודה. 

המנכ"ל זיגדון עם יו"ר הועד איציק יצחקי | צילום: באדיבות העירייה

קודם לכן, באתר האינטרנט של עיריית חדרה פורסם כי "בניגוד לעמדת הנהלת העיר, הורה ועד העובדים בעיריית חדרה על שיבושים במערכת החינוך ביום חמישי ה3.1.19, כולל השבתת הסייעות בגני הילדים למשך שעתיים (8:00 עד 10:00), ולכן גני הילדים יפתחו רק ב10:00".

ועד העובדים מחה בתקופה האחרונה על מספר שינויים שהתבצעו בעירייה כמו למשל שינוי בדיווח שעות, קיצוץ בשעות נוספות וכן הוצאת מכרזים מבלי שיו"ר הועד חתם עליו.

התושב המעורב והפעיל הציבורי עוגן יוחננוב, ציין היום בפני "מיינט חדרה" עוד בטרם ביטל השביתה כי קיבל עשרות פניות של הורים בעקבות צעד המחאה המתוכנן.

"הנהלת העיר מתנהלת באופן חד צדדי וללא דיאלוג שקוף מול העובדים", אמר יוחננוב והוסיף: "בין אם המאבק לגיטימי או לא - אין שום סיבה שהוא יתנהל על חשבון הילדים שלנו. מדובר במנוף לחץ לא לגיטימי, הילדים שלנו הם לא קלף".

מנכ"ל העירייה יעקס זיגדון, אמר מוקדם יותר השבוע ל"ידיעות חדרה": "אנחנו שומרים על זכויות העובדים ואני מתגאה בזה. אנחנו פועלים רק על פי חוק. כף ידי לעולם לא תחתום על דבר לא חוקי. את הטעות הזאת עשו קודמיי, ולכן 400 עובדי עיריית חדרה, למשל, מחזירים כיום שכר לעירייה, מכיוון שבעבר ניתן להם שכר לא חוקי. אני לא אגרום עוול כזה לעובד".