מפגינים גם בגן שמואל. צילום: רון שגן

אלפי תושבי חדרה היו עדים בסוף השבוע לשיירה ארוכה של עשרות רכבים שנסעו לאיטם ברחובות הראשיים של העיר, עד לכביש 4 ומשם לגן שמואל. הנוהגים, שיצאו בסביבות השעה עשר מבית אליעזר, הפגינו כנגד כוונת הועדה לתשתיות לאומיות להקים שדה תעופה פרטי במזרח חדרה.

לפני קצת יותר מחודשיים, החליטה הועדה לתשתיות לאומיות להמליץ על העברת שדה התעופה בהרצליה אל אזור מזרח חדרה וזאת למרות הניסיונות של תושבים מקומיים למנוע זאת. לאחר פרסום ההחלטה באמצעי התקשורת  תושבים רבים נוספים גם חדרה וגם מכל הסביבה הקרובה נחשפו על הכוונה להעתקת שדה התעופה ותנועת ההתנגדות כנגד כוונה זאת גדלה והתחזקה.

הבוקר, שישי, עשרות מכוניות של תושבים מכל האזור הפגינו בצפירות, בנסיעה איטית ורמקולים. המפגינים קראו לשר האוצר לעצור את ההחלטה והעלו את מודעות העניין בפני תושבים רבים בעיר שצפו במהלך השיירה. ההפגנה הסתיימה בגן שמואל שם המשיכו לקרוא המפגינים לשר האוצר להתערב ולבטל את ההחלטה באופן סופי. בין המפגינים היה גם חבר מועצת העיר המתמודד לראשות העיר, יניב דרי.

מפגינים גם בגן שמואל. צילום: רון שגן

רון שגן, אחד מהפעילים הבולטים בהתארגנות כנגד הקמת שדה התעופה מסכם: "התארגנה פה תהלוכת רכבים מאוד מרשימה עם עשרות רכבים, כמעט מאה רכבים, של תושבי חדרה ותושבי ישובי מנשה, זה מראה שהנושא הזה חשוב ומודעות גבוהה מאוד והמטרה של התהלוכה הזו היא להמשיך ולאותת למקבילי ההחלטות ולשר האוצר כחלון, שאנחנו מאוד שמחים שהקפיא בינתיים את החלטת הועדה הלאומית לתשתיות.

"אבל ההקפאה לא מספיה לנו,  אנחנו מצפים ותומכים בו שימשיך את התהליך ויגרום לביטול ההחלטה שיסיר את האיום הזה באופן קבוע. אנחנו נמשיך בפעולות מחאה בד בבד עם המישורים האחרים שאנחנו עובדים מולם כמו גורמי תכנון, סביבה ותעופה וכמובן עם הרשויות שנוגעות בדבר ואיתן אנו משתפים פעולה".