העומס בסניף הדואר המרכזי בחדרה | צילום: מלאכי דמתי

"מסכנים עובדי הדואר, מסכנים כל הקשישים שאין להם ברירה אלא להגיע אל הדואר באופן קבע, ככה זה לא יכול להמשך"  אומר מלאכי דמתי, תושב חדרה על התורים בסניפי הדואר בחדרה. התורים התעצמו אחרי החגים והיה נדמה שכולם הגיעו לסניפי הדואר, כל אחד מסיבותיו. 

"בכל מרכז חדרה יש רק סניף דואר אחד והוא קורס מעומס, עד לפני שנתיים היה סניף גם ברחוב הגיבורים, אבל מאז שהוא נסגר והעיר רק גדלה וגדלה, הגעה לסניף הדואר היחידי במרכז העיר, בהרברט סמואל, הופכת לסיוט".

פתק ההמתנה של דמתי | צילום: מלאכי דמתי

אתמול ( ד') הגיע מלאכי דמתי אל סניף הדואר בשעה תשע וחצי, רק כדי לבצע סידור קטן ברישיון הרכב, פעולה שלקחה רק כדקה, אך לקח לו להגיע אל האשנב כשעה וחצי. יש לציין שכל תשעת האשנבים של הדואר היו פעילים ועדיין זמן ההמתנה עמד על סביבות שעה וחצי. דמתי, לאחר שיצא מהדואר, סיכם בייאוש "זה במיוחד סיוט עלי אדמות לזקנים לנכים שאין להם פטור מהמתנה בתור.

"לנשים עם תינוקות, זה סבל שלא יתואר,  58 איש היו לפניי וכך זה נמשך כל יום, גם פקידי הדואר מותשים וכך הציבור הרחב. לא יכול להיות שאדם שנזקק באופן קבע לשירותי הדואר שורף שם חצי יום, בתקופה זו של בחירות, לא ראיתי במצע הבחירות של שום מפלגה את עניין הטיפול בנושא הדואר".