ילדים מסתכנים | צילום: שירות מיינט

לפני פחות משנה נפתח הפארק שבשכונת עין הים, שהינו הפארק העירוני השני בחדרה. אך עוד בימי הקיץ החמים, החלו עוד ועוד ילדים, המגיעים לפארק ללא השגחת ההורים להשתמש במזרקה שבלב הפארק כבריכה.

הילדים קופצים אל החלק התחתון של המזרקה ונחיתה לא מוצלחת על הראש  יכולה להיגמר באסון. בימים אלו, שחופש סוכות בפתח, הורים רבים אשר שולחים את ילדיהם לבלות בפארק, צריכים להיות מודעים לסכנה ולהתריע בפני הילדים שהמזרקה אינה אזור שעשועים.

המזרקה שנבנתה במרכז הפארק מדורגת, המים זורמים בשיפוע אל תוך מאגר מים תחתון והילדים (כפי שנראה בסרטון המצורף לכתבה) קופצים מגובה אל תוך מאגר המים או הולכים על השיפוע בתור משחק של שיווי משקל. בנוסף לנחיתה מסוכנת מהקפיצה למאגר גם נפילה אל המים הזורמים מהמזרקה אל המאגר, יכולה להיגמר בחבלת ראש חמורה.

מעיריית חדרה נמסר: "בפארק נוכחים במרבית שעות היום שני עובדי תחזוקה שמטפלים בניקיון בתחזוקה ובדיווח לגורמי האכיפה בעת הצורך. בפארק הותקנו מצלמות, אך לא ניתן לתת מענה מיידי כאשר ילד מחליט לטפס ומסכן עצמו.

"כאשר נוכחים צוותי התחזוקה הם מגיבים לאירועים של ילדים שמטפסים ובשעות הערב אנו מגיבים בהתאם לדיווח או סיור מזדמן של השיטור העירוני. שנקפיד להגיע לפארק במסגרת הסיורים במערב העיר".

ילדים מסתכנים | צילום: שירות מיינט