חברי ועד חטיבת הביניים תחכמוני של רשת ברנקו וייס בחדרה, שבה לומדים כ-45 תלמידי החינוך המיוחד, השביתו השבוע את הלימודים למשך יממה אחת. זאת לאחר שלדברי ההורים, בית הספר אינו ערוך לקליטת התלמידים ויש בו מפגעים רבים. הם שבתו למרות הבטחות שקיבלו בשבוע הראשון של הלימודים מאגף החינוך בעיריית חדרה, שהליקויים מסכני החיים יתוקנו.

"ייתכן שהעירייה השקיעה משאבים גדולים בפתיחת גני הילדים לחינוך מיוחד בשטח בית הספר, אבל את תלמידי חטיבת הביניים של החינוך המיוחד היא שולחת לרחוב", אומר השבוע אייל סלמן, הורה לאחד התלמידים, שמוביל את המחאה. "אם מינהלת החינוך לא תשנה את עמדתה ותחל בשיפוץ נרחב, נשבית את הלימודים שוב ובלי הגבלת זמן, החל מ-2 באוקטובר".

תחכמוני. ליקויים בכיתות | צילום: אלבום פרטי

הליקויים שלדברי ההורים לא תוקנו כוללים בין היתר חלונות שבורים בכיתות, מיכלי גז חשופים, בור ביוב שבור, וברזלים חשופים ברחבת הכיתות.

"מה שתוקן הוא עמדת כיבוי האש, וגם זה באופן חובבני", טוען סלמן. "כמו כן יש בעיות אקוטיות, כמו כיתת לימוד שחולקה לשניים על ידי מחיצת גבס, כך שכל כיתה שומעת את השנייה באופן שלא ניתן ללמוד. בנוסף, התלמידים נאלצים להמתין בכניסה לתיכון ומשם נכנסים לחטיבה, אף על פי שיש שביל שמאפשר מעבר, ויש שער שדרכו ניתן להיכנס בלי חיכוך עם תלמידי התיכון".

בפגישה שנערכה בשבוע שעבר בין נציגות ההורים לבין אגף החינוך בעיריית חדרה, לא הצליחו המשתתפים לגשר על הפערים.

"לא די בכך שלא פתרנו את בעיות התשתית, אף נאמר לנו כי בכוונת מנהלת אגף החינוך לאחד את החטיבה עם התיכון, מה שיוביל לבעיות רבות", מדגיש סלמן. "לא הוצגה תוכנית כיצד להפריד בין החטיבה לבין התיכון, ולא הוצגה תוכנית שיפוץ לרווחת החינוך המיוחד".

סלמן ועמו הורים נוספים ביקשו לציין, כי הנהלת בית הספר והצוות עושים כל שביכולתם כדי להתעלות מעל הליקויים, ולספק תנאי למידה נאותים לתלמידים.

מעיריית חדרה נמסר: "התקבלה החלטה של משרד החינוך, של הנהלת ברנקו וייס ושל אגף החינוך בעירייה לאחד את חטיבת הביניים עם התיכון. זו אף היתה ההתניה לקיום החטיבה, לאחר שעמדה על סף סגירה. במהלך חג הסוכות יתוקנו הליקויים".