גיזום הסכך בצוקים עין הים | צילום: שירות מיינט

לקראת חג הסוכות, עיריות רבות ברחבי הארץ מבצעות גיזום סכך באזורים שונים בעיר, כך גם בחדרה.

אז מה הבעיה? תושבים רבים משכונת הפארק במזרח העיר ותושבים רבים משכונת עין הים במערב העיר, הופתעו להתעורר בלילות האחרונים ב2 בלילה לרעש חזק של מסור שגזם את הסכך ברחוב הראשי מתחת וסמוך לביתם.

ב2 וחצי בלילה ביום שישי העלו חן ושרון עזרייב משכונת הפארק פוסט כועס ובו כתבו:  "תודה לעיריית חדרה שדואגים ב2 וחצי בלילה לעשות לנו רעש. הילדים שלי נורא מודים לכם על לילה לבן".

התגובות הכועסות לפוסט לא איחרו לבוא. סמי כתב: "הייתי בטוח שכן מטומטם החליט לכסח את הדשא ב3 בלילה" . אלה כתבה: "צריך להגיש תלונה במשטרה יש חוק הרעש שחל על כולם",  ולותן כתב: "פסיכים, ניסרו חצי לילה. הזיה".

הלילה (יום שני) הגיע רעש המסור גם לשכונת עין הים.  תושבים מספרים שהעבודות החלו בסביבות 12.45 בלילה, באזור המערבי של השכונה, אבל גם אז היה ניתן לשמוע את רעש הגיזום מרחוק.

לאט לאט התקרבו פעולות הגיזום אל רחוב הצוקים, הרחוב הראשי בשכונה, כשלקראת 2 בלילה פעולות הגיזום הגיעו אל הצוקים והסתיימו באזור 2 וחצי בלילה. מאות תושבי עין-הים שמעו את רעש המסור העובר לאיטו ברחוב הראשי בשכונה והפוסטים הזועמים לא איחרו להגיע.

רונית אליה קדם, תושבת השכונה כתבה בצירוף תמונה: "כך נראה רחוב הצוקים בחדרה בשעה 02:00 בלילה. זאת חוצפה שאין דוגמתה. לחתוך סכך לסוכות בשעה 02:00 בלילה. התקשרתי למשטרה, אני מבינה שזה בחסות העיריה.

תלונות נגד הגיזום בחדרה | צילום מסך

"זאת עזות מצח להעיר שכונה שלמה, תמצאו שעות אחרות לבצע עבודות גיזום שכאלה. זה אינו תיקון הכרחי וכו'. אני מאוד כועסת, וזה ייכתב בכל מקום אפשרי, את החירות שהעירייה מרשה לעצמה לקחת לידיים. יש לי כבוד למסורת, אך לעירייה אין כבוד לזכויות שלנו, זכות בסיסית לשינה. אנחנו עובדים מחר...לא נראה לי שאצליח לישון חזרה עם רעש והמולה ברחוב מתחת לחלוני".

גם הפעם התגובות לא איחרו לבוא . אילנית כתבה: "פשוט בושה! גם אני התקשרתי למשטרה ולפיקוח לא נראה לי אכפת למישהו".

זהבה כתבה: " ללא קשר להדתה או לא הדתה זו חוצפה בסיסית להרעיש כך בשעות הללו. גם אני התעוררתי מהרעש. למה אין מי שחושב בעירייה?".

איתן כתב: "ביזיון! העיר את כל הבית! ואני מהצד השני של באדני פז. יש לי גם סרטון של זה. השאלה מה אפשר לעשות. פשוט התנהגות מזעזעת. אני מאמין שיש להם אישור. אני חייב לראות שהאישור כולל עבודה עם מסור חשמלי שמרעיש כמו רכבת שעוברת לי בתוך החדר". ויפה ענתה בתגובה: " שכונת  עין הים אינה יוצאת דופן, ככה היה בכל רחבי העיר".

מעיריית חדרה נמסר: "עבודות הגיזום נעשות מידי שנה ברחבי העיר. בשל הקושי לעבוד בשעות היום, הפרעה לתנועה וסיכון הולכי רגל, הן מתחילות בשעות הערב 19.00 ואתמול גלשו לשעות הלילה. העבודות נעשות בהיתר משטרה וכל האישורים הנדרשים. העבודות הסתיימו".