לימודי הנהיגה בחדרה הועברו | צילום: איתמר רותם

במשך שנים שמרכז לימודי ומבחני הנהיגה היו ברחובות ששת הימים ורמב"ם במרכז חדרה, סמוך לתחנה המרכזית ולעירייה.

עם התקדמות פרויקט הנדל"ן ברחוב ששת הימים בו נבנים שלושה מגדלים רבי קומות, הוחלט להעביר את מקומות החנייה המיועדים ללימודי ומבחני הנהיגה ממרכז העיר, אל מרכז שכונת בית אליעזר, לרחובות יפה נוף ויקותיאל אדם, בסמוך לקניון, שם הוקצו מקומות חנייה ייעודים עבור רכבים ללימוד נהיגה.

למרות זאת, לא כל תושבי שכונת בית אליעזר מרוצים ממהלך העברת לימודי הנהיגה דרך הרחוב הראשי בשכונה. חלקם טוענים שזה יכול לעכב את התנועה ואף להוות גורם סיכון, חלק הביעו מורת רוח על מקומות החנייה שהוקצו רק לרכבי לימודי נהיגה במקום כה מרכזי וסמוך לקניון וטוענים כי מקומות החנייה במקום אינם זמינים לתושבי השכונה.

מעיריית חדרה נמסר כי "משרד התחבורה העביר את מבחני הנהיגה לזכיינים פרטיים, והסתמנה כוונה להוציאם מחדרה ולהעבירם לנתניה. במטרה למנוע את המעבר לנתניה ועל מנת להקל על תושבי חדרה, נענה ראש העיר לבקשת ארגון מורי הנהיגה בחדרה להקצאת מפרצי חנייה לרכבי לימוד נהיגה, במקום המפרצים ברחוב ששת הימים (סמוך למגרש מכבי), שם תחל בקרוב בנייתם של מגדלי מגורים.

"בד בבד הגיע מכתב ממנהל קניון בית אליעזר לאשר את מפרצי החנייה בסמוך לקניון, סמוך למשרדים ששכר הזכיין של משרד התחבורה בקניון עבור בוחני הנהיגה. מחלקת התשתיות והוועדה לתיאום תנועה אישרו את מפרצי החנייה, ובמקביל התחייבו מורי הנהיגה לצאת למבחני הנהיגה לכביש 9 או למרכז העיר ולא לערוך אותם בתוך שכונת בית אליעזר" .

לימודי הנהיגה בחדרה הועברו | צילום: איתמר רותם