שני נחשי צפע מצוי שהגיעו לביקור בגינה בחדרה בחיפוש אחר מזון, השתמשו בפרגולת עץ בגינה כמקום מחבוא ונקודת מארב לציד יונים.

"הכל החל כשבעל הבית מצא יונה מתה מתחת לפרגולה. הוא ידע שהיונים מקננות שם לעיתים ושיער כי יש קן.

"הוא טיפס בעזרת סולם כדי לפנות את הקן מהפרגולה וכשהושיט יד לעבר הקן, זיהה בצפע במרחק של כ-30 ס"מ מהזרוע שלו. הוא ירד במהירות והזעיק אותי", סיפר ל-ynet אבי ברוכים, לוכד נחשים מפרדס חנה-כרכור ומדריך סדנאות להיכרות עם זוחלי הארץ.

הצפע בחדרה | צילום: אבי ברוכים

ברוכים הגיע לבית בחדרה לפני ערב ראש השנה כדי לסייע בלכידת הנחש. "הנחש היה בפרגולה ומתחתיו הסתובבו בני הבית".

ברוכים איתר את הנחש ולכד צפע זכר בוגר באורך של כמטר, בעזרת מוט לכידה והכניסו לשקית בד מאובטחת. "הכל עבר בשלום, אך אחרי יומיים, כשהמשפחה טסה לחו"ל ובני משפחה שלהם הגיעו להתארח בביתם, מסתבר שצפע נוסף הגיע לביקור".

"עליתי לבדוק אם אין צפע כדי להיות שקט ומצאתי צפע"

אביתר (השם המלא שמור במערכת) הגיע עם משפחתו מאזור הדרום כדי לבלות את חופשת החג בביתם של קרובי משפחתו בחדרה, בשכונה הסמוכה לשמורת טבע ולחוף הים. כששמע מבני משפחתו על הביקור של הצפע, הוא החליט לבדוק ליתר ביטחון את הפרגולה.

"היו לי כבר בעבר מפגשים רבים עם צפעים, אז איך שנכנסנו לגינה עליתי לבדוק אם אין צפע בפרגולה כדי להיות שקט, ואז מצאתי צפע שמתחבא באחת הפינות", מספר אביתר. "אני חושש מנחשים כבר שנים רבות וקראנו לאבי ללכוד את הצפע. את שארית החופשה כבר העדפתי לבלות בתוך הבית  עם המזגן ולא לצאת לגינה".

לדברי ברוכים שהוזעק שוב למקום, הצפע השני, נמצא במרחק של כמטר מהמקום בו נצפה הצפע הראשון. לאחר שהצפע השני נלכד, התברר כי מדובר בנקבה בוגרת באורך של כ-80 ס"מ.

הסיפור המלא עלה באתר ynet