עומס ברחוב ניצנים | צילום: לירון לוי

לפני כחודשיים, בטקס חגיגי נפתח כביש ארבע האגודות המכונה גם דרך יוליאנה. הדרך אמנם משרתת אלפי נהגים המקצרים את דרכם מדי יום משכונת בית אליעזר אל צפון העיר וכביש 65 אך המעבר לכביש החדש נעשה דרך רחוב ניצנים.

במשך שנים, למרות היותו רחוב ראשי בשכונת דניה היה ניצנים רחוב שקט, אך החודשיים האחרונים הפכו קשים במיוחד עבור תושבי הרחוב בגלל רעש התנועה הבלתי נפסקת בבוקר ובערב.

עומס ברחוב ניצנים | צילום: לירון לוי

בנוסף, עבור כל תושבי שכונת דניה הפכו החיים לקצת יותר קשים בגלל עומסי התנועה ברחוב ניצנים המשמש כדרך היציאה מהשכונה לכיוון דרום ובית אליעזר.

רוב תושבי שכונת דניה מודעים לכך שמתוכנן כביש עוקף שיסיט את התנועה מדרך ארבע האגודות אל דרך חדשה הנסללת באזור רחוב שקמונה.

אך עד שדרך זו תיפתח באופן רשמי, מבקשים תושבי רחוב ניצנים שיתקינו ברחוב באמפרים או כל אמצעי שיאט את התנועה, כי בזמן שאין פקקים אז המכוניות המגיעות מדרך ארבע אגודות ממשיכות בנסיעה מהירה דרך הרחוב, דבר היכול לסכן את הילדים הרבים שבשכונה, במיוחד בשעות הצהריים שהם חוזרים מבתי הספר.

מעיריית חדרה נמסר : "העבודות להמשך כביש ארבע אגודות דרך רחוב שקמונה כבר החלו בחשיפת תוואי הכביש כחלק מההכנה לסלילה שתחל בקרוב. יודגש, כי התוכניות המקוריות של כביש ארבע אגודות, שהוכנו בקדנציה הקודמת, הובילו את הכביש לרחוב ניצנים. בקדנציה הנוכחית גילו זאת, ועצרו את הפרויקט על מנת להכין תוכנית משופרת להמשך הכביש לרחוב שקמונה. סיום העבודות צפוי תוך כחצי שנה".