הגר סיידוף פארי | צילום: איתמר רותם

הגר סידוף פארי המתגוררת ברחוב נחל פרת בשכונת דניה, זועמת על עיריית חדרה. דו"ח חנייה שניתן לפני יותר משנה לרכבה שעליו תו נכה, בו נהגה אמה ז"ל, הגיע מחדש עם כפל קנס וזאת למרות שבעירייה, לטענתה, הבטיחו לבטל לה את הדו"ח הלא מוצדק.

מנגד, טוענים השבוע בעירייה כי על אף בקשות חוזרות ונישנות, טרם שלחה התושבת את העירעור, ועל כן כלל לא ניתן לטפל בבקשתה - כפי שמורה החוק.

הסיפור החל עוד בראשון לאוגוסט, שנת 2017. אמה של הגר היתה נכה על כיסא גלגלים וכשהיא הגיעה עם רכבה של הגר (שעליו היה תו נכה)  לבקר את הגר,  היה חנתה על המדרכה על אזור שבו המדרכה הופכת רחבה במיוחד, כך שהחנייה לא הפריעה למעבר תנועה של אנשים. 

פה חנתה אמה של הגר, באופן שלא חוסם את המדרכה |צילום: איתמר רותם

ברחוב המדובר ישנה מצוקת חנייה ואין אף חנייה המיועדת לנכים בסביבה הקרובה. שלוש פעמים אימה של הגר  קיבלה דו"ח וכל פעם הגר שילמה, אך בפעם הרביעית, ב1.8.17, להגר כבר נשבר והיא כתבה פוסט זועם בנושא וטענה כי בפועל זה המקום היחיד שבו אמה הנכה יכולה לחנות כדי להגיע אליה.

הגר פנתה אל המוקד העירוני בנושא,  שם ענו לה במפורש שרכב נכה לא אמור לקבל דו"ח במצב כזה לטענתה, יצרו עימה גם קשר ישיר מדוברות העירייה ואמרו לה שהדו"ח הזה יטופל ויבוטל.

לפני מספר חודשים נפטרה אמא של הגר והגר כבר שכחה מעצם הדו"ח והיתה משוכנעת שהוא בוטל, אך השבוע, כשהגיעה הגר אל הדואר, חיכה לה  מכתב רשום ובו אותו דו"ח שניתן לפני יותר משנה לאמה ז"ל אך הפעם עם דרישה לתשלום של 750 ש"ח במקום 500 בדו"ח המקורי.

הגר זועמת ואומרת: "לא רק שהגיע כרגע הדו"ח מחדש עם קנס גבוה יותר, הבעיה ברחוב כלל לא נפתרה, אין בכל הסביבה הקרובה חנייה המיועדת לנכים, בטח שלא ברחוב. פניתי כבר לפני שנה בנושא לעירייה. החנייה ברחוב מאוד מוגבלת. למרות שיש פה עוד נכים מתגוררים בבניין, אין בכלל חניית נכים בכל אזור שכונת דניה".

צילום מסך מתוך ההתכתבות עם המוקד העירוני

פנינו לעיריית חדרה בנושא ומהעירייה נמסר: " הובטח לסייע לתושבת, ולשם כך היה עליה להגיש ערעור. מבירור עלה שעד כה טרם הוגש ערעור כאמור".

ניסנו לברר האם קיימות בכלל חניות נכים בכל שכונת דניה? אך לשאלה זו לא קיבלנו מענה.