מנכ"ל העירייה זיגדון מול תושב במתחם הגנים | צילום מסך

לא לקבלת פנים כזו ציפה ראש העירייה, צביקה גנדלמן, שהגיע הבוקר (2.9) מלווה בבכירי העירייה אל גני הילדים הזמניים במתחם בית הספר מדעים ויהדות.  הורים שילדיהם הגיעו לראשונה אל הגן, התעמתו עם ראש העירייה וקראו קריאות קשות לעברו, לטענתם הגנים הזמניים שילדיהם נכנסו אליהם היום אינם מוכנים כלל לקליטת ילדים.

לפני כחודשיים, קיבלו הורים רבים משכונת הפארק הודעה לטלפון שם נכתב שעיריית חדרה מתכוונת לפתוח שלושה גנים זמניים בקומה השנייה של המתנ"ס בבית אליעזר. לאחר מחאה של ההורים וועד השכונה, נמצא פתרון אחר, בבית הספר למדעים ויהדות.

ביום חמישי ערכו מספר הורים סיור מקדים והופתעו מכך שהגנים עדיין לא מוכנים לקבלת הילדים, לטענתם הובטח להם שביום שישי דברים יסודרו, אך הבוקר, שהגיעו הורים רבים לשלושת גני הילדים הזמניים במתחם בית הספר  מדעים ויהדות, הם זעמו עקב ליקויים רבים לטענתם.

צעצועים בגנים הזמניים בשכונת הפארק | צילום: שירות מיינט

בראש וראשונה טוענים ההורים שיש בעיה בשירותים, אין מספיק חדרי שירותים עבור שלושת הגנים, השירותים לא מותאמים לילדי הגן וחלקם גבוהים מדי, הברזים גבוהים מדי, ילד לא יכול לשטוף ידיים בלי עזרה מסייעת, מה שיפעיל הרבה לחץ על הגננות.

בנוסף, אין אזור מותאם להחלפת בגדים במקרה שילד יפספס בשירותים. בחצר יש עדיין זכוכיות פזורות על הדשא ויש ערמת צעצועים זרוקה בארגזים ועדיין לא מוכנה לשימוש.  זאת ועוד, קיימת בעיית צפיפות בגנים המלווה בבעיית אקוסטיקה בתוך המבנה, כך שרעש הילדים נשמע בעוצמה זאת מפני שהמבנים בו משוכנים הילדים לא תוכננו עבור גנים.

מועד שכונת הפארק אמרו כי "עיקר הבעיה היא בצפיפות בגנים יחד עם האקוסטיקה, ברגע שילד אחד מתחיל לבכות זה נשמע חזק בכל הגן. בנוסף, יש בעיה בכמות ובהתאמה של השירותים. צריך להנמיך את השירותים ולהתאים אותם לגובה הילדים, כמו כן, חסר מבני שירותים לכזאת כמות של ילדים.

"המציאות לא נוחה לנו וכרגע זה מה יש, אנחנו מקווים ליותר הקשבה מצד העירייה לתלונות שלנו. רק איתן ואיציק, עובדי אגף הביטחון בעירייה, נשארו איתנו לאורך כל הבוקר הזה, בוקר לא קל אבל חוץ מהם, אף אחד מאגף החינוך בעירייה לא ליווה אותנו במשך כל הבוקר ואנחנו ציפינו ומצפים ליותר אמפטיה מצידם. אני מקווה שאנשי אגף החינוך בעירייה ילוו אותנו בדרך קדימה כדי שנוכל להביא את הגנים הללו למצב הכי טוב שיתאפשר במסגרת המציאות הזאת שהיא לא אופטימלית".

מעיריית חדרה נמסר:  "כל נושא הגנים הזמניים תואם עם ועד ההורים ועם ועד השכונה. אכן קומץ הורים הגיעו במטרה לייצר אווירה עוינת ואייטם בתקשורת, והתנהלו בקולניות תוך שימוש ברמיזות פוליטיות.

"מרבית ההורים בגנים אלה אינם מסכימים עם התנהלות זו, שפגעה בעיקר בילדים שנבהלו מההתלהמות, וחלקם אף ניגשו אל ראש העיר כדי לומר שהגנים בסדר גמור והדגישו שהקומץ הקולני אינו מייצג אותם. יודגש כי שלושת הגנים נפתחו בתיאום עם ועד ההורים שאף בחרו את מיקומם, שהינו כאמור זמני עד להקמת מבני קבע".