מכשולי אשפה בדרך אל הפח | צילום: איתמר רותם

רחוב רמב"ם נמצא במרכז העיר, לא רחוק מהעירייה, אך כל מי שעובר בימים אלו ליד בניין רמב"ם 3 ורמב"ם 3 א' מבחין בערמת הזבל הנמצאת בכניסה ומקיפה את הפח החדש שהותקן שם ועולה על גדותיו, לדברי התושבים, כמעט מדי יום.

לפני כחודש התעוררו דיירי רמב"ם 3 לרעש טרקטור ההורס את החומה שהקיפה את אזור הפחים ושמשה כמעיין מסתור לאזור הזבל. כששאלו לפשר העניין, נמסר להם שבמקום מותקן פח חדש עילי וחדשני במקום הפח המוטמן אשר נועד לשרת את דיירי רמב"ם 3  ורמב"ם 3 א' - סך הכל כ-36 יחידות דיור.

לא עבר יום ודיירי הבניינים שמו לב שהפח החדש מתמלא במהרה ולא מספיק בנפחו כדי להכיל את כמות הזבל היומית עבור 36 המשפחות.

מכשולי אשפה בדרך אל הפח | צילום: איתמר רותם

בעקבות כך, החלו להצטבר שקיות אשפה סביב הפח מכל עבר, דבר שהקשה גם את הגישה אל הפח, במיוחד אחרי רדת החשכה.

אזור הפח אינו מואר בשעות הערב וכשבאים לזרוק את האשפה בסוף היום, נתקלים בשקיות האשפה המקיפות את הפח. בשיחה עם מספר דיירים בבניין הם סיפרו שקשישה המתגוררת באחת הדירות בבניין נפלה בגלל המכשול שנוצר ליד הפח החדש.

נציגי ועד הבניין החלו לפנות שוב ושוב למוקד 106 ומשם טענו שאינם יכולים לעזור והפנו  למנהל הרובע- זכי מהצרי , הם פנו אליו, אך כבר עבר יותר מחודש לאחר שהותקן הפח ולמרות הפניות חוזרות ונשנות של דיירי הבניין לדבריהם, אין מענה לתלונות והכניסה לרמב"ם 3 א' עמוסה באשפה מפוזרת.

פנינו אל מנהל רובע מרכז, זכי מהצרי, כדי לברר מדוע אין מענה בפועל לתלונות הדיירים, אך מהצרי אמר שאינו מוכן לדבר עם עיתונאים.

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "עד לפני כחודש שימש את הדיירים מתקן אשפה מוטמן מדגם ישן ולא תקין, עם מכסה פגום שלא נסגר. במצב זה הושלכה האשפה ונערמה בצדיו הפנימיים ובפינותיו של המסתור שהקיף את הפח, בלא יכולת לפנותה. על כן הוסר הפח המוטמן, והחומה סביבו נהרסה על מנת להציב את כלי האצירה העילי החדש.

"מפניות התושבים עולה כי תחולת הפח החדש אינה מספקת, ולכן תיבחן האפשרות להוסיף כלי אצירה נוסף או לחילופין להוסיף יום פינוי לריקון הפח, מה שיתברר כיעיל יותר לשמירה על סביבה עירונית נקייה לרווחת התושבים".